Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum vinařství Boršice
Gurmánská turistika

Muzeum vinařství Boršice

Muzeum vinařství v Boršicích představuje tři vinařské obce Slovácka – vinařský spolek BBP – Boršice, Buchlovice a Polešovice.
V obci Boršice nedaleko Uherského Hradiště se nachází vinařství Dvůr pod starýma horama. Toto vinařství má dlouholetou rodinnou tradici a dědí se z otce na syna. Nově ke své výrobě také otevřeli muzeum, jež spojuje tři vinařské obce Slovácka.

Celé vinařské území je zasazeno na úpatí horského pásma Chřiby, které od sebe odděluje dvě vinařské podoblasti Slovácko a Hanou. Prochází jím také naučná vinařská stezka. A tak není divu, že vzniklo Muzeum vinařství v Boršicích, jež představuje tři vinařské obce Slovácka. Ty vytvořily i vinařský spolek BBP – Boršice, Buchlovice a Polešovice.

V muzeu se nachází velké množství exponátů souvisejících s pěstováním a výrobou vína. K nejstarším a nejzajímavějším exponátům se řadí lis na víno, který je zapůjčený od městyse Buchlovice. Na samotném lisu vznikala pravděpodobně i vína právě pro císaře Ferdinanda, který si je nechával dovážet z této oblasti.

Co dále navštívit v okolí?
Vinařství Dvůr pod starýma horama se nachází v obci Boršice. Svou polohou a přírodními podmínkami jsou Boršice předurčeny pro pěstování vinné révy a výrobu vína. Vinařská tradice tady má silné kořeny. Kromě degustace lahodného vína si den zpříjemníte návštěvou jedním z významných turistických cílů v okolí  jako například hrad Buchlov, zámek se zahradou v Buchlovicích nebo přírodní památka Barborka či ranně barokní kaple.