Úvod > Co chcete dělat? > Hospůdka na Haldě v Boršicích se soukromým rybářských revírem
Hospudka na Halde
"> Hospudka na Halde "> Rybmík Halda "> Detské hrište "> Restaurace "> Ubytování ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Hospůdka na Haldě v Boršicích se soukromým rybářských revírem

Hospůdka na haldě se nachází Boršicích se nachází v srdci Slovácka, nedaleko královského města Uherské Hradiště, téměř na úpatí chřibských lesů. V zimě je rybník Halda ideální pro lovy na dírkách.
Hospůdku tu naleznete v klidném prostředí u rybníka Halda. Můžete k nám přijet autem, dojít pěšky, dojet na kole nebo na koni. Součástí hospůdky je penzion, který nabízí ubytování v pěti stylových, dvoulůžkových pokojích.

Ve stylovém prostředí zdejší hospůdky můžete poobědvat, povečeřet, ale také uspořádat soukromou či firemní oslavu nebo se jen tak pobavit s přáteli. Posedět u nás můžete v příjemnném interiéru v přízemí či na galerii nebo venku na kryté zahrádce.

Soukromý rybářský revír – rybník Halda má rozlohu 2,3 ha a je bohatě zarybněn. Osádku tvoří kapři, amuři, štiky, candáti, sumci, jalci, jeseteři, okouni, pstruzi a další. Při vícedenním rybolovu se nabízí pro rybáře možnost ubytování v penzionu přímo u rybníka.
 

Zvířátka na Haldě

Přijďte navštívit zdejší mini farmu. Uvidíte spoustu zvířecích obyvatel Haldy, pravidelné přírůstky z vlastního chovu: kočky, morčátka, králíky, mini prasátka, kozy, ovce, domácí prasata, kravička, husy, kachny, slepice, divoké prasata a v neposlední řadě koníky.
 

Zimní lovy na dírkách

Lovy na dírkách probíhají v zimě na zamrzlém rybníku v otvorech o průměru 15 centimetrů vyvrtaných do ledu. Loví se především pstruzi a jeseteři. Neobvyklý způsob lovu, který má tradici ve Skandinávii, Kanadě či Rusku, si lidé na rybníku mohou vyzkoušet při vhodném počasí od začátku ledna do března, dokud mrzne a rybník je zamrzlý. Kromě 400 kilogramů tržních pstruhů o váze kolem 500 gramů je do rybníka vysazeno také 100 kilogramů generačních pstruhů o váze od tří do šesti kilogramů a 20 jeseterů.

K lovu na soukromém revíru je však třeba si dopředu zakoupit povolenku. Ryby se nejlépe loví na kukuřici, moučné červy, nástražní rybičky nebo twistery, tedy gumové nástrahy imitující pohyb živých rybiček. Otvory do ledu dělají rybáři speciálním vrtákem. Ledové škraloupy, které se v otvorech tvoří, pak musejí vybírat naběračkami nebo lžícemi.

Odlov probíhá v zimním období: denně od 7:30 do 16:00 hodin, informace o stavu ledu na tel.č. 732 951 357 nebo 731 971 157. Za 350 Kč získáte povolenku k odlovu 3 kusů lososovitých ryb (pstruh a siven). Za každý další kus je nutno doplatit 70 Kč nebo usmrcené pstruhy odevzdat v Hospůdce na Haldě. Ostatní druhy ryb a pstruzi mimo povolenou míru 25-35 cm jsou hájeny.

Lov je prováděn pouze ve zúžené části rybníka (vzadu), aby dírky neohrožovaly případné bruslaře. Povinná výbava je: pean, míra, háčky bez protihrotu. Je nutné také o šetrné zacházení s vytaženou rybou (která půjde zpět do vody).