Úvod > Co chcete dělat? > Radiopalác v Praze na Vinohradech
Památky

Radiopalác v Praze na Vinohradech

Velkolepá budova Radiopaláce na pražských Vinohradech je jedna z nejpřednějších kulturních a společenských domů v Praze se svými jedinečnými reprezentativními a elegantními prostory ve slohu rondokubismu (českého národního stylu).
Společensko-kulturní centrum na Vinohradech bylo vystavěno mezi lety 1922–1924 na místě bývalého Seidlova pole jako Dům zaměstnanců pošt a telegrafů. Autorem paláce v rondokubistickém (nebo také v tzv. národním či dekorativním) stylu je český architekt Alois Dryák. Budova je zajímavá mj. svými reprezentativními a elegantními rondokubistickými prostorami.

Budova je vystavena na půdorysu písmene U s vnitřním vestavěným dvorním křídlem. Léta sloužila jako kino a taneční sál. Dnes je Radiopalác perfektně přizpůsobený k velké škále různorodých akcí a produkcí včetně plesů, koncertů, konferencí a populárních slavností. Dále mohou zdejší půvabné interiéry Velkého a Malého sálu být využívány společně či odděleně, jelikož každý sál má vlastní bar, zázemí a je zvukově izolovaný. Prostory Radioplaáce jsou zcela připraveny vyhovět i těm nejkomplikovanějším akcím.

Nově zrenovovaný Velký sál Radiopaláce se pyšní přes 1550 ㎡ plochy, rozlehlým parketem, ozdobnými sloupy, variabilním jevištěm s luxusní oponou a prostornou galerií s nádherným vstupem z mramoru. Velký společenský sál Radiopaláce svým jedinečným a elegantním designem může působit i komorně, a je tedy vhodný i pro menší akce, avšak svojí praktičnostní a kapacitními možnostmi uspokojí i požadavky pro pořádání akcí grandiózního charakteru.

Provozovatel

Radiopalác

Vinohradská 40
120 00 Praha 2
Tel.:
+420 601 573 940
Email:
info@radiopalac.com
WWW:
https://www.radio...
WWW:
https://encyklope...
GPS:
50,077181 14,439920
 
Region:
Praha
Město:
Praha 2
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Ossegg Praha

Ossegg Praha

Praha 2, Praha
Restaurace Bruxx

Restaurace Bruxx

Praha 2, Praha