Úvod > Co chcete dělat? > Oparenský expres
Zážitky

Oparenský expres

Už druhou sezónu jezdí přes turisticky atraktivní Oparenské údolí v rámci víkendové turistické linky T4 Oparenský expres. Jde o vlakové spojení Litoměřic horního nádraží, Lovosic a Chotiměře.
Po železniční trati z Lovosic do Teplic v Čechách nejel vlak od sesuvu půdy v červnu 2013 až do roku 2020. Loňská turistická sezóna však tento fakt změnila. Ústecký kraj na léto a podzim zapojil provozuschopnou část tratě do režimu sezónních turistických linek Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) a pod označením linka T4 zde dopravu zajišťuje společnost AŽD. Místo sesuvu půdy za Chotiměří čeká na nákladnou opravu.

Vlaky jsou v provozu o víkendech a státních svátcích 2021, jezdí sedmkrát denně ve dvouhodinovém intervalu. První vyjíždí z Litoměřic horního nádraží v 7:13 hod. a poslední z Chotiměře ve 20:08 hodin.

V rámci Opareského expresu můžete navštívit velké množství atraktivních turistických cílů, jako například nádherné Oparenské údolí, zříceninu hradu Oparno, rozhlednu Radejčín nebo vrchol Milešovku z níž je úžasný výhled do širokého okolí. Na své si přijdou i příznivci cykloturistiky, kteří mohou využívat kilometry a kilometry nenáročných cyklostezek vedoucí kouzelnou přírodou Českého středohoří.

Ve vlacích platí tarif a přepravní podmínky Dopravy ústeckého kraje (DÚK).
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí