Úvod > Co chcete dělat? > Pršutérie Chovaneček v Českém středohoří
Gurmánská turistika

Pršutérie Chovaneček v Českém středohoří

Myšlenka Pršutérie® Chovaneček se zrodila v roce 2015 specializací našeho uzenářství, orientací na výrobu specialit rozmanitých druhů masa počínaje vepřovým, přes hovězí, jehněčí, kančí, kachní… a to starým výrobním postupem s použitím soli, času, teplot, vlhkosti, proudění vzduchu a opět času.
Naší specializací se staly pršuty, a my jsme tak vytvořili samostatný projekt Pršutérie® Chovaneček.
Hospodaříme na farmě v malé vesnici jménem Hlinná, na úpatí vrchů Hradiště a Holého vrchu ve II. a I. zóně chráněného území Českého středohoří. Začali jsme v roce 2013. Naše farma se věnuje chovu kříženců ovcí plemene Suffolk. Sami pak žijeme a pracujeme u těchto pastvin, co by kamenem dohodil od královských Litoměřic.

Snažíme se, aby naše výrobky měly vždy ještě nějaké benefity. Kvalita a řemeslnost našich uzenářských výrobků by měla být samozřejmostí, předností pak chuťové či tvarové odlišnosti. Nejnověji pak pracujeme jako jedni z prvních na odstranění většiny zbytečných éček tak, abychom šli naproti zdravému způsobu života.

Kromě pršutu se zaměřujeme i na speciality jako jsou pečená šunka, šunka od kosti, medová paštika, metský salám, jehněčí klobása a mnoho dalších rukodělných výrobků.


Výrobky pršuterie prodává jak maloobchodním, tak velkoobchodním odběratelům, rovněž pak přes vlastní prodejny:

Chovaneček Prodejna a výroba Novobranská
Novobranská 14, 412 01 Litoměřice

Chovaneček Prodejna Dlouhá
Dlouhá 211/10, Město, 412 01 Litoměřice

Ubytování a restaurace v okolí