Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum zemědělské techniky Chotouň
Kultura

Muzeum zemědělské techniky Chotouň

Muzeum je rozděleno do expozic zaměřených na jednotlivé okruhy zemědělské techniky a strojů a poskytuje možnost seznámit se chronologií rozvoje zemědělské techniky a s jejím dopadem na způsob obhospodařování zemědělské půdy a způsob života na venkově.
Stroje jsou pečlivě a autenticky opraveny, většina z nich je i dnes schopna reálné práce v terénu. V současnosti je v muzeu k vidění 50 ks historických traktorů, z nichž je polovina opravena a provozuschopná. Další částí expozice tvoří 80 stabilních motorů, mlátičky, kombajny, samovaz (který se na požádání rozpohybuje), nákladní automobily, ruční mechanizace – krouhačky, potahové pluhy, čističky obilí, máselnice, odstředivky mléka, a spousta různého nářadí, bez něhož nebylo možné fungování hospodářství.
 
Navíc je dovoleno si vystavenou techniku osahat, sednout si do traktoru a vyfotografovat se. Většinu exponátů lze prakticky předvést, některé exponáty si také můžete prakticky vyzkoušet.
 
Nejstarším exponátem je traktor Praga AT o výkonu 22 HP výrobce Českomoravská Kolben Daněk z roku 1928. Část výstavy seznamuje návštěvníky s vlivem rozvoje zemědělské techniky a způsobu hospodaření v zemědělství na demografický vývoj a ekonomiku společnosti a s historií zemědělství na Českobrodsku.

Ubytování a restaurace v okolí

Kavárna a pražírna Zrníčko

Kavárna a pražírna Zrníčko

Český Brod, Středočeský kraj
Jurty v Sadu – glamping po mongolsku

Jurty v Sadu – glamping po mongolsku

Český Brod, Středočeský kraj
Kounický pivovar

Kounický pivovar

Kounice, Středočeský kraj
Hrabalova hájenka Kersko

Hrabalova hájenka Kersko

Sadská, Středočeský kraj