Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum slivovice R. Jelínek
Kultura

Muzeum slivovice R. Jelínek

V Muzeu slivovice máte jedinečnou možnost odhalit příběh pálenky, která je pro Čechy i Moravu natolik typická, že ji bez nadsázky můžeme nazvat národním nápojem. Těšit se můžete na zajímavé projekce, reálné exponáty i na exkluzivní 5D show s virtuální realitou.
Společnost RUDOLF JELÍNEK se zabývá výrobou alkoholických nápojů, zejména destilátů. Tradice výroby ovocných destilátů ve Vizovicích sahá až do roku 1585. Samotná společnost vznikla na konci předminulého století, v roce 1894. Její výrobky jsou známé ve všech koutech České republiky a také po celém světě. 

V Muzeu slivovice máte jedinečnou příležitost nahlédnout do historie páleničářství ve Vizovicích na Valašsku a osudů místních páleničářských rodin. Velice zajímavou formou se dozvíte detaily ze světa výroby ovocných destilátů a odnesete si i exkluzivní zážitek z 5D show.

Čeká vás 55minutová interaktivní prohlídka bez průvodce v českém a anglickém jazyce (popř. v jiných jazycích s audioguidy) a závěrečná ochutnávka tří produktů R. JELÍNEK a tří valašských jednohubek ve stylovém degustačním baru.

Prohlídky začínají každých 15 minut (maximální kapacita je 12 osob na prohlídku).

 

Příběh ovocného destilátu