!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Muzeum historických vozidel ve Zlíně
Památky

Muzeum historických vozidel ve Zlíně

Soukromá sbírka historických automobilů a motocyklů Samohýl Motor Veteran je spojena se jménem bývalého automobilového závodníka Aloise Samohýla. Návštěvníci tak zhlédnou klasické veterány, i slavné značky jako Bugatti nebo Rolls Royce.

Počátek sbírky, která má přes 100 exponátů (z toho asi 80 automobilů a 30 motocyklů) je datován v období let 1956 – 1960, jako motoristický zájem seniora firmy p. Aloise Samohýla. Postupem doby jeho sběratelská vášeň určila rozměr nynější sbírky, která obsahuje téměř celou vývojovou řadu Laurin&Klement, později Škoda, ročníku 1901 – 1962, dále automobily I. kategorie (Mercedes-Benz – nejstarší a současni jediný exponát vůbec: Benz Parcifal r. v. 1902, Horch, Bugatti, Alfa Romeo, Packard, Hispano Suiza, Hanomag, Zill, Rolls Royce atd.) a celou řadu zajímavých unikátů s provedením jediného vozu ve výrobním programu celé značky.

Vystavené automobily Laurin&Klement se zúčastnily mnoha závodů a rallye od roku 1964 (London Brighton, Targa Florio, Monte Carlo s pí Eliškou Junkovou, 900 km Švédsko Göteburg, Upsala, Stockholm, Jugoslávie, Srbsko, Slovinsko, Rakousko, Belgie, Francie, Anglie, Německo), všude s velkým úspěchem. 8 typů Laurin&Klement a Škoda bylo vystavováno na autosalonech ve Vídni, Londýni, Paříži, Barceloně, Torinu, Athénách, Bruselu, Kodani, Amsterodamu, Bělehradě, Poznani, Berlíně, Lisabonu a Hlesinkách.

Muzeum funguje také jako půjčovna historických vozidel pro film, televizi a ke komerčnímu využití.

Z technických důvodů je expozice zavřena! Mimořádné návštěvy lze dohodnout telefonicky – tel. 602 504 416.

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Miomi Foodie

Restaurace Miomi Foodie

Zlín, Východní Morava
Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Zlín, Východní Morava
Koliba U černého medvěda ve Zlíně

Koliba U černého medvěda ve Zlíně

Zlín, Východní Morava