Úvod > Co chcete dělat? > Místní průvodci na Graselových stezkách

Místní průvodci na Graselových stezkách

Zážitky
Jen v doprovodu našich průvodců objevíte zajímavosti a jedinečnosti města Slavonic a okolní přírody České Kanady. Přiměřeně Vás překvapíme novými zážitky. Místní průvodce je vaším ochotným hostitelem na Graselových stezkách.

Místní průvodci“ jsou nabídkou  šetrné turistiky na Graselových stezkách. Průvodci,  kteří se vám budou věnovat, zde žijí, mají tento kraj rádi a je jim potěšením nabídnou vám své služby. Průvodci jsou vzdělávání v tom, aby se dovedli postarat o vaši zábavu i poučení, jsou také absolventy kurzů první pomoci. Naším cílem je váš všeobecně spokojený pobyt na Graselových stezkách.

Pravidelné prohlídky v červenci a srpnu 2013:

1. Městem s Graselovou milou - každý den, mimo pondělí, ve 14 hodin od Návštěvnického centra. Prohlídka renesančního města Slavonice. 

2.  Vycházka po Graselově stezce Slavonice - Maříž - každé pondělí v 9 hodin od Návštěvnického centra. Pěší vycházka s průvodcem po Graselově stezce ze Slavonic do Maříže ( 3 km), délka programu cca 1,5 hodiny. Průvodce, který Vás doprovází, Vám ukáže dobové fotografie míst, kterými Vás provede – zaniklá železnice do Rakouska a nádražní historie, příběhy hraničního pásma - železné opony, piknik na vyhlídce nad Maříží s ochutnávkou místních pochutin a další.

3.  Prohlídka Vodní pily Penikov  - technická památka na Graselově stezce nad obcí Český Rudolec - vždy v sobotu a ve středu v 15 hodin, délka prohlídky 40 minut, pro skupiny do 15-ti osob. Prohlídka unikátní technické památky - vodní pily a ukázka pořezu klád Vás vtáhne do dávné minulosti zaniklých řemesel našich předků. . Početnější skupiny, nebo prohlídky v jiném termínu, na objednání rádi zajistíme. Zakoupit si zde můžete i turistickou známku této technické památky.

Místní průvodce je vaším ochotným hostitelem na Graselových stezkách.

Celý popis
Naposledy změněno: 30. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Arkáda

Hotel Arkáda

Slavonice, Jižní Čechy
Hotel a restaurace Landštejnský dvůr

Hotel a restaurace Landštejnský dvůr

Slavonice, Jižní Čechy
Kemp Letní den

Kemp Letní den

Staré Hobzí, Jižní Čechy
Mlýn u splavu Dyje

Mlýn u splavu Dyje

Dačice, Jižní Čechy