Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Místní průvodci na Graselových stezkách
Zážitky

Místní průvodci na Graselových stezkách

Jen v doprovodu našich průvodců objevíte zajímavosti a jedinečnosti města Slavonic a okolní přírody České Kanady. Přiměřeně Vás překvapíme novými zážitky. Místní průvodce je vaším ochotným hostitelem na Graselových stezkách.

Místní průvodci“ jsou nabídkou  šetrné turistiky na Graselových stezkách. Průvodci,  kteří se vám budou věnovat, zde žijí, mají tento kraj rádi a je jim potěšením nabídnou vám své služby. Průvodci jsou vzdělávání v tom, aby se dovedli postarat o vaši zábavu i poučení, jsou také absolventy kurzů první pomoci. Naším cílem je váš všeobecně spokojený pobyt na Graselových stezkách.

Pravidelné prohlídky v červenci a srpnu 2013:

1. Městem s Graselovou milou – každý den, mimo pondělí, ve 14 hodin od Návštěvnického centra. Prohlídka renesančního města Slavonice. 

2.  Vycházka po Graselově stezce Slavonice – Maříž – každé pondělí v 9 hodin od Návštěvnického centra. Pěší vycházka s průvodcem po Graselově stezce ze Slavonic do Maříže ( 3 km), délka programu cca 1,5 hodiny. Průvodce, který Vás doprovází, Vám ukáže dobové fotografie míst, kterými Vás provede – zaniklá železnice do Rakouska a nádražní historie, příběhy hraničního pásma – železné opony, piknik na vyhlídce nad Maříží s ochutnávkou místních pochutin a další.

3.  Prohlídka Vodní pily Penikov  - technická památka na Graselově stezce nad obcí Český Rudolec – vždy v sobotu a ve středu v 15 hodin, délka prohlídky 40 minut, pro skupiny do 15-ti osob. Prohlídka unikátní technické památky – vodní pily a ukázka pořezu klád Vás vtáhne do dávné minulosti zaniklých řemesel našich předků. . Početnější skupiny, nebo prohlídky v jiném termínu, na objednání rádi zajistíme. Zakoupit si zde můžete i turistickou známku této technické památky.

Místní průvodce je vaším ochotným hostitelem na Graselových stezkách.

Provozovatel

Slavonická renesanční, o.p.s.

Na Potoku 629
378 81 Slavonice
Tel.:
+420 384 493 884
Tel.:
+420 733 325 855
Email:
info@grasel.eu
WWW:
www.grasel.eu
WWW:
www.zdrojslavonic...
GPS:
48,998091 15,353081
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Česká Kanada
Město:
Slavonice
Tipy na výlet:
Slavonice a okolí
 

Vstupné

Poznámka:Cena prohlídek je 40 - 60 Kč.

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Mikuláš pod parou

Mikuláš, čert a anděl budou opět nadělovat hodný i zlobivým. Nadílka zahalená do oblak páry, a k tomu nebude chybět výborná grilovaná kýta, pivo, punč a svařené víno.
Dačice, Jihočeský kraj

Vánoční jarmark na dačickém zámku

Kromě prodejních stánků bude k vidění ukázka zdobení perníků, pletení z proutí, tvorby vánočních vazeb a vinutých perel.
Dačice, Jihočeský kraj

Mikuláš na náměstí v Dačicích

Svatý Mikuláš se v doprovodu Anděla a všudypřítomného dovádění čertů setká s dětmi na Palackého náměstí.
Dačice, Jihočeský kraj

Přivítání nového roku v Dačicích

Přivítání nového roku na Palackého náměstí.
Dačice, Jihočeský kraj

Českou Kanadou na kole

Prožijte nezapomenutelné zážitky při cyklistických nebo pěších výletech po jednom z nejkrásnějších míst v republice – České Kanadě.
Slavonice, Jihočeský kraj

Hotel Besídka Slavonice – designová lahůdka

Legendární dům členů divadla Sklep. Náhodně svého času objevený renesanční dům uprostřed Slavonic, kterému pražská skupinka intelektuálů vdechla nový život a zároveň s ním svázala své životy. Pro svou krásu a dovednost předků, jsou Slavonice cílem mnoha obdivovatelů.
Slavonice, Jihočeský kraj

Městské muzeum Slavonice

Městské muzeum v jihočeských Slavonicích nabízí stálou expozici dokladující historii města a představující nálezy z městského podzemí, předměty denního užívání a řemeslnické a hospodářské nástroje.
Slavonice, Jihočeský kraj

Slavonice – renesanční soubor historických památek

Malebné město Slavonice na pomezí Čech, Moravy a Rakouska proslavily překrásné renesanční památky. Okouzlí vás především řady renesančních měšťanských domů s bohatě zdobenými štíty, psaníčkovými nebo figurálními sgrafity, které lemují dvě náměstí v centru města.
Slavonice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Arkáda

Pobyt v Hotelu Arkáda v historické budově přímo na hlavním náměstí je neobyčejným zážitkem i ideální základnou k vychutnání krás Slavonic a České Kanady.
Slavonice, Jihočeský kraj

Hotel a restaurace Landštejnský dvůr

V místě bývalého renesančního panského statku je dnes nově rekonstruovaný areál hotelu a restaurace, který poskytuje široké spektrum služeb. V místě bývalého ovčína bylo vybudováno pohodlné rychlé občerstvení, které se také využívá pro koncerty.
Slavonice, Jihočeský kraj

Penzion Bejčkův mlýn

Nechte se hýčkat atmosférou místa a načerpejte energii v klidném a zdravém prostředí. Penzion Bejčkův mlýn, město Slavonice a jeho překrásné okolí, pro svou působivou krásu jsou pro vás zárukou příjemného strávení volného času.
Slavonice, Jihočeský kraj

Kemp Letní den ve Starém Hobzí

Kemp Letní den nabízí ideální možnosti ubytování i využití volného času. Specializujeme se především na rodiny s dětmi, čemuž odpovídá i naše vybavení.
Staré Hobzí, Jihočeský kraj