Úvod > Co chcete dělat? > Městské muzeum Slavonice
Kultura

Městské muzeum Slavonice

Městské muzeum v jihočeských Slavonicích nabízí stálou expozici dokladující historii města a představující nálezy z městského podzemí, předměty denního užívání a řemeslnické a hospodářské nástroje.
Městské muzeum na náměstí ve Slavonicích přibližuje svým návštěvníkům historii města. V expozici je řada předmětů dokládajících historický vývoj města, řemesel a zemědělství, život lidí ve městě a okolí. Muzeum sídlí v původním gotickém domě, který byl renesančně přestavěn kolem roku 1550. Arkýř na jižní fasádě je nesen kamennou konzolou s motivy hlaviček. V přízemí se dochoval mohutný dřevěný strop. Je zde umístěno celoročně otevřené turistické informační centrum a sezónní městské muzeum.

Vystaveny jsou zde nálezy z městského podzemí, nádobí, nábytek, oděvy, tiskařské formy, perníkářské formy, spolkové stuhy, zemědělské nářadí. Architektonický vývoj města je zde prezentován od počátků města do dnešních dob, vše je ilustrováno fotografiemi a modely. Vystaveny jsou i fragmenty sochařských a architektonických prvků.

Na historických fotografiích a modelech je zachycen historický vývoj města a další expozice také mapuje archeologický výzkum lokality Pfaffenschlag, která je vzdálena přibližně 4 kilometry od Slavonic.

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Arkáda

Hotel Arkáda

Slavonice, Jihočeský kraj
Hotel a restaurace Landštejnský dvůr

Hotel a restaurace Landštejnský dvůr

Slavonice, Jihočeský kraj
Penzion Bejčkův mlýn

Penzion Bejčkův mlýn

Slavonice, Jihočeský kraj
Kemp Letní den ve Starém Hobzí

Kemp Letní den ve Starém Hobzí

Staré Hobzí, Jihočeský kraj