Úvod > Co chcete dělat? > Hotel a restaurace Landštejnský dvůr
Hotel a restaurace Landštejnský dvůr
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Hotel a restaurace Landštejnský dvůr

V místě bývalého renesančního panského statku je dnes nově rekonstruovaný areál hotelu a restaurace, který poskytuje široké spektrum služeb. V místě bývalého ovčína bylo vybudováno pohodlné rychlé občerstvení, které se také využívá pro koncerty.
Landštejn je již desítky let vyhlášený pozoruhodnou gastronomií. Ve dvacátých letech minulého století rozšířil Spolek turistů a lyžařů původní malou vesnickou hospodu pod kaštany a tím založil tradici klidného výletního místa. Pamětníci rádi vzpomínají na paní Duškovou, pana Dvořáka a Zajíce, jejichž práce vždy lákala gurmány z širokého okolí.

Dnes tuto tradici nese restaurace "Landštejnský dvůr". Klidné a útulné prostředí nově rekonstruovaných prostor a důsledná snaha po dokonalosti z ní vytvořily vyhledávaný cíl výletů i místo oblíbených dovolených. Bohatá nabídka mnoha specialit zdejší kuchyně a široký výběr vín jistě uspokojí i velmi náročné labužníky a zaujme i zkušené cestovatele unavené pořád stejnými nabídkami "darů fritézy".

Západní křídlo původního renesančního panského dvora bylo až do šedesátách let dvacátého století využíváno jako ovčín. Odtud vyháněl pan Ščepko až 500 ovcí na okolní pastviny, kde působily jako příjemná dekorace a efektivní ekologická údržba krajiny. Dnes je v místech bývalého ovčína prostor pro rychlé občerstvení. Poutník se zde může pozastavit k obnově sil a doplnění kalorií i tekutin. Může se tu vyhřívat na sluníčku, nebo si vybrat stín pod rozměrným přístřeškem. Dostane zde polévky, uzeniny, hotová jídla, speciality z lávového grillu, sladkosti, zmrzlinu a kuřivo. K pití si může vybat z teplých i studených nápojů jak alkoholických, tak lihuprostých. Všude je dost místa k odložení kol i dětí. Pro děti je na dohled od stolu i malé hřiště se skluzavkou, houpačkami atd. To vše uprostřed zeleně a ticha.

Ubytovací kapacita hotelu je 1x jednolůžko, 9x dvoulůžko a 1x čtyřlůžko, vše s možností přistýlek. Je zde možnost pořádat firemní akce, kdy je k dispozici salónek pro jednání s vybavením flip chart a beamer, a to pro cca 20 osob.

Prostor ovčína bývá využíván i pro větší kulturní akce. Byla zde již dlouhá řada koncertů, chystají se dramatická vystoupení...

 

Muzeum 20. století ve Slavonicích

Muzeum 20. století ve Slavonicích

Slavonice, Jihočeský kraj
Českou Kanadou na kole

Českou Kanadou na kole

Slavonice, Jihočeský kraj
Městské muzeum Slavonice

Městské muzeum Slavonice

Slavonice, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Arkáda

Hotel Arkáda

Slavonice, Jihočeský kraj
Kemp Letní den ve Starém Hobzí

Kemp Letní den ve Starém Hobzí

Staré Hobzí, Jihočeský kraj
Mlýn u splavu Dyje

Mlýn u splavu Dyje

Dačice, Jihočeský kraj
Pivovar Grasel v Českém Rudolci

Pivovar Grasel v Českém Rudolci

Český Rudolec, Jihočeský kraj