Úvod > Co chcete dělat? > Českou Kanadou na kole

Českou Kanadou na kole

Letní sporty
Prožijte nezapomenutelné zážitky při cyklistických nebo pěších výletech po jednom z nejkrásnějších míst v republice - České Kanadě.

Česká Kanada je krajina s osobitým kouzlem a atmosférou. Odměnou za čas, který zde strávíte, vám budou nejen mnohá setkání s historií, ale také klikaté lesní pěšiny s vůní hub, tajuplná skaliska, rozlehlé prosluněné rybníky a řada dalších nádherných scenérií. Česká Kanada je vhodnou oblastí zejména pro turistiku šetrnou k životnímu prostředí. Absence těžšího průmyslu široko daleko, řidší osídlení a donedávna nepřístupné hraniční pásmo umožnily zachovat jedinečnost a čistotu zdejší krajiny. Je pouze na nás, zda se k ní budeme chovat tak, jak si zaslouží. Množství zdejších rybníků je často využíváno pro letní rekreaci, rybaření i sporty, ráz krajiny pak tuto oblast předurčuje pro pěší i cyklistické toulky přírodou, sběr lesních plodů, návštěvu památek a nejrůznější sporty, ale také pro klidnou rekreaci v krásném prostředí jihovýchodních Čech.

V zimě jsou pravidelně upravovány běžecké stopy pro turisty i výkonově orientované sportovce. Jeli jste někdy po dokonale připravené stopě 50 km aniž by jste potkali živáčka...?

Příjemný rodinný penzion Apartmánový dům Matějovec se těší na vaši návštěvu.

Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Arkáda

Hotel Arkáda

Slavonice, Jižní Čechy
Hotel a restaurace Landštejnský dvůr

Hotel a restaurace Landštejnský dvůr

Slavonice, Jižní Čechy
Kemp Letní den

Kemp Letní den

Staré Hobzí, Jižní Čechy
Mlýn u splavu Dyje

Mlýn u splavu Dyje

Dačice, Jižní Čechy