!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Expozice Život pod Pálavou v Dolních Věstonicích

Expozice Život pod Pálavou v Dolních Věstonicích

Kultura
Expozice prezentuje soužití člověka a přírody v krajině pod Pálavou na pozadí událostí, které se tu odehrály v průběhu 20. století.
Archeologická část expozice představuje pozůstatky osídlení Pavlovských vrchů a okolí ze dvou období, které po sobě zanechaly výrazné stopy. V prvním období jde o pozůstatek osídlení tzv. lovců mamutů, druhé období je mladší doba bronzová.

Druhá část expozice přibližuje proměny podpálavské krajiny v průběhu uplynulého století. Vlivem působení člověka došlo pod Pálavou k významným událostem, které zcela změnily ráz zdejší krajiny a významně ovlivnily přírodní poměry v celé oblasti. nily přírodní poměry v celé oblasti. Zlomovým bodem se stalo vybudování Novomlýnských nádrží. Expozice představuje faunu a floru lužní krajiny před vybudováním nádrží, i její podoba po vzniku vodního díla. Druhá polovina místnosti připomíná život v zaniklé obci Mušov, kterou voda Novomlýnských nádrží pohltila koncem 70. let. Návštěvníci se mohou seznámit s historií samotné obce, jejíž každodennost připomínají původní předměty z této obce. Zmíněna je též historie poslední připomínky Mušova, kostela sv. Linharta.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí