Úvod > Co chcete dělat? > Ubytování > Parkhotel Kašperské Hory – lázeňský hotel
Parkhotel - lázenský hotel
Ubytování

Parkhotel Kašperské Hory – lázeňský hotel

Lázeňský hotel v anglickém stylu v historickém centru Kašperských Hor nabízí širokou nabídku relaxačních a lázeňských procedur. Vyhledávaný je hotelový Energetický a meditační park. Hotel je určený pouze dospělým návštěvníkům – není vhodný pro pobyt rodin s dětmi.
Lázeňský Parkhotel garantuje klidný a nerušený pobyt. Nachází se v těstné blízkosti historického centra  města Kašperské Hory, jehož je přímou součástí. Hotel je svým vybavení, nabídkou a zaměřením na dospělé hosty idáelní pro odpočinek. Kromě lázeňských procedur nabízí výhradně svým hostům velký Energetický a meditační hotelový park  s překrásným výhledem na majestátný hrad Kašperk.

Budova hotelu sloužila původně jako městský pivovar, který patřil mezi nejstarší na Šumavě. Zajímavé anglické interiéry hotelu vás určitě osloví. Rovněž tak originální nástěnné obrazy ak. malíře F.Houště.  Hostům je k dispozici relaxační bazén s večerním podvodním osvětlením a hvězdnou oblohou. Nezbytná je rovněž relaxační místnost s příjemnou hudbou sloužící jak bazénu, tak finské sauně. V roce 2013 otevřel hotel svým hostům historická sklepení z 15. a 16. století, kde byl vybudován nový a moderní balneoprovoz. Pod názvem Šumavské bylinné lázně vznikl zcela neopakovatelný projekt v České republice. Pro lázeňské a relaxační procedury se využívá pouze místních přírodních zdrojů, tzn. ze Šumavy. Vířivé a perličkové bylinné koupele, masáže, zábaly, koupele v rašelině apod. je hlavní nabídkou lázní. Využívá se i vlastního pramene sv. Barbory, který v pozdemí hotelu vyvěrá pro koupelové masáže nohou. Zcela jedinečná je forma speleoterapie v jeskynním prostoru, kam rovněž proniká alternativní zemská energie. Doplňkem k lázním je aktivní pohyb na čerstvém horském vzduchu jak v létě, tak v zimě. Velké množství zajímavých přírodních scenérií a útvarů, historické a kulturní památky jsou lákadlem k návštěvě Šumavy, Kašperských Hor. Pobytové balíčky jsou spojeny s nabídkou procedur včetně polopenzí.

Pobyt v hotelu je  ideální pro manželské dvojice a páry. Hotel nemá žádné vybavení a zázemí pro rodiny s dětmi. Hotel nabízí WiFi připojení ve všech prostorách, je nekuřácký, bez přítomnosti domácích zvířat.

Provozovatel

Parkhotel Kašperské Hory

Náměstí 4
341 92 Kašperské Hory
Tel.:
+420 376 582 592
Email:
recepce@parkhotel...
WWW:
www.parkhotel-sum...
WWW:
www.sumavskelazne.cz
GPS:
49,144500 13,555900
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Minipárty s Karlem Šípem

Zábavná talk show s Karlem Šípem v Kašperských Horách.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Zimní pozorování jelenů na Kvildě

Pozorování jelenů je od roku 2020 možné pouze v pozorovacím výběhu nedaleko Kvildy. Výběhem jelenů nedaleko Kvildy prochází naučný okruh a jsou zde vyvýšené pozorovací přístřešky. Zvěř lze pozorovat také ze 7metrové vyhlídkové věže.
Kvilda, Jihočeský kraj

Šumavský skimaraton na Kvildě 2023

O víkendu 25. – 26. února se nabízí další možnost si zasportovat na čerstvém vzduchu v podobě závodu v běhu na lyžích Šumavský skimaraton TV NOVA. Vybírat si můžete z tras 8, 23, 45 km (klasicky) a 46 km (volnou technikou).
Kvilda, Jihočeský kraj

Street food a Open Air Horažďovice

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 15.července na 2.ročníku akce Street food + Open Air v Horažďovicích.
Horažďovice, Plzeňský kraj

Elektrokolem po Šumavě

Projeďte se krásnou šumavskou přírodou na Elektrokole. I náročnou trasu zvládne díky elektrokolu opravdu každý.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Čtyřdenní golfový balíček – golf, koně a relaxace na Šumavě

Nezapomenutelnou dovolenou můžete strávit na Šumavě, v kraji s nekonečným mořem lesnatých hřebenů, a to na koni i na golfu. Dopřejte si pohodu a komfort, který si zasloužíte!
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách

Hřbitovní kostel z první poloviny 14. století je jedinečně zachovalou středověkou památkou. Vedle kostela se nachází kaple zasvěcená ochranitelce rodiny a horníků – svaté Anně. Obě stavby najdete uprostřed starého hřbitova, jenž je zdoben převážně litinovými kříži z přelomu 19. a 20. století.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Wellness a Sport Hotel Šumava – aktivní i relaxační dovolená na Šumavě

Hotel Šumava v Kašperských Horách nabízí nepřeberné množství aktivit, které si můžete užívat po celou dobu vaší dovolené na Šumavě. Svou dovolenou si zaručeně užijete za každého počasí, využít můžete nejen okolní přírodu, ale i sportovní nabídku a wellness služby hotelu.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Nebespán boutique hotel – luxusní ubytování a gastronomie na Šumavě

V rodinném hotelu v Kašperských Horách s jedinečnou atmosférou najdete nejen luxusní ubytování, výbornou kávu, špičkovou gastronomii od francouzského šéfkuchaře a skvělé zákusky, ale především vlídnost a profesionalitu. Přijeďte do Nebespána na romantický víkend ve dvou či dovolenou s gastrozážitky.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Kašperskohorský pivovar

Řemeslný pivovar v centru Šumavy v krásném místě Kašperských Hor pod hradem Kašperk, kudy chodil i starý Klostermann. Tento minipivovar patří k nejnovějším na Šumavě, založen byl terpve v roce 2016.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Domus Maria – apartmány v Kašperských Horách

Domus Maria v impozantní budově arciděkanství z 19. století s velkou zahradou najdete přímo na náměstí v Kašperských Horách. Nabízí se zde ubytování ve 4 prostorných apartmánech a jedné ubytovně pro 10 lidí.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Domus Maria v Kašperských Horách

Útulný dům v Kašperských Horách nabízí ubytování jednotlivcům i skupinám, je možné si pronajmout celý dům.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj