Úvod > Aktuality > Bylinné a pivní lázně lákají do Plzeňského kraje
Lázně a wellness

Bylinné a pivní lázně lákají do Plzeňského kraje

  • Vydáno29. července 2020
Obor lázeňství vzkvétá a vzrůstá i zájem klientely. Nabídka těchto služeb již zdaleka není jen léčebná a aplikována pouze při zdravotních potížích. Pro relaxaci těla i duše si můžete dopřát procedury pivních a bylinných lázní.

Do šumavských hor cestujete za turistikou, sportem, přírodou a naleznete tu i prostor pro vytouženou relaxaci. Poskytují jej jediné lázně v České republice, kde se snoubí lázeňství s přírodou, zemskou energií a historií. Jsou jimi Šumavské bylinné lázně v ParkHotelu Tosch v Kašperských Horách. Unaveni po aktivně stráveném dni, plni zážitků a nezapomenutelných dojmů si dopřejte uvolnění a nechte umocnit pobyt v horách  pomocí speleoterapie a relaxace v přírodní hotelové jeskyni. Podejte se harmonizaci organismu pomocí zemské energie. Vyvěrající pramen sv. Barbory je součástí vodoléčby a využívá se pro Kneipovu masáž a Priessnitzův chodník. Hydroterapie je v kombinaci s podávanými bylinami základem klasického léčení. Technologicky moderní balneo provoz je zcela orientován na bylinné procedury, včetně koupelí, bylinné páry, sauny a zábaly.

Oddych ve zlatavém moku můžete okusit v certifikovaných Pivních lázních Chodovar v Chodové Plané. Jedná se o pravé pivní lázně v rehabilitační vaně z vody, minerální vody ILSANO o teplotě 34 °C, živé kultury pivovarských kvasnic, chmelového mláta a drcených bylin vyráběné tradiční metodou dle originální receptury rodinného pivovaru Chodovar. K úplné dokonalosti z požitku lázeňské koupele je možnost popíjení lahodného piva. Součástí pivovaru je malé pivovarské muzeum a stylová restaurace v části skalního labyrintu pivovarských sklepů.

Wellness procedury, pivní, rašelinové, chmelové a další koupele v luxusním prostředí nabízí Pivovar Purkmistr v Plzni. Relaxaci lázně násobí tlumené osvětlení, voda stékající po kamenných obkladech stěn a možnost vlastního čepování si piva přímo během koupele.

Šumavské bylinné lázně v Parkhotelu

Šumavské bylinné lázně v Parkhotelu

Moderní nový lázeňský balneoprovoz ve zcela unikátním a jedinečném historickém interiéru v Kašperských Horách.

Chodovar – pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Chodovar – pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Opravdovou raritou pro milovníky piva a odpočinku jsou pivní lázně v pivovaru Chodová Planá. Originální lázeňská terapie využívá kombinací blahodárných účinků teplé minerální vody, tmavého koupelového piva, sušených bylinek a klasické i speciální masáže.

Parkhotel Kašperské Hory – lázeňský hotel

Parkhotel Kašperské Hory – lázeňský hotel

Lázeňský hotel v anglickém stylu v historickém centru Kašperských Hor nabízí širokou nabídku relaxačních a lázeňských procedur. Vyhledávaný je hotelový Energetický a meditační park. Hotel je určený pouze dospělým návštěvníkům – není vhodný pro pobyt rodin s dětmi.

Další aktuality

Plzeňský kraj: nejznámější ležák na světě, pivovar Plzeňský Prazdroj a Konstantinovy Lázně

Kdo miluje pivo a hledá autentické zážitky, pro toho je Plzeňský kraj ráj na zemi. Zkrátka ale nepřijdou ani milovníci krásné přírody, historických památek, kultury a tradiční gastronomie. Tady vám bude dobře za každého počasí a v každé roční době.
Plzeňský kraj | Zážitky

České značky: Bohemia Sekt a tajemství výroby nejoblíbenějších sektů

Česko je rájem šumivých vín! Sektem si tradičně připíjíme při rodinných i pracovních oslavách a samozřejmě nesmí chybět ani o Vánocích a na Silvestra. Domácí dlouhodobě nejoblíbenější značkou sektů je Bohemia Sekt sídlící ve Starém Plzenci. Sekty vyrábí už víc než 80 let a každý milovník šumivých bublinek by se sem měl vypravit na exkurzi. A věřte, že projít si výrobu sektů společně s věrnými dlouholetými pracovníky je opravdu zážitek!
Plzeňský kraj | Gurmánská turistika

Udělejte si procházku k Tříjezerní slati

Národní park Šumava láká k příjemnému výletu v každou roční dobu. Využijte poslední možnosti vychutnat si barvy podzimu, než přijde bílá zima. K procházce vás tentokrát pozveme do srdce národního parku, na Tříjezerní slať a k Vchynicko – Tetovskému kanálu.
Plzeňský kraj | Příroda

Projděte se po Capartických loukách v Českém lese!

V jižní části CHKO Český les objevíte pravý skvost – Capartické louky, jednu z nejcennějších lučních lokalit v Českém lese! Provede vás tudy krásná naučná stezka, která zájemcům přiblíží zachovalé druhově bohaté luční porosty s výskytem řady vzácných druhů rostlin. Na zvídavé malé i velké návštěvníky čekají herní prvky.
Plzeňský kraj | Příroda