Úvod > Co chcete dělat? > Svět motocyklů a hraček v Kašperských Horách
motocykly9.JPG
"> motocykly9.JPG "> motocykly10.JPG "> motocykly8.JPG "> "> motocykly6.JPG "> "> "> "> ">
Přidat foto
Kultura

Svět motocyklů a hraček v Kašperských Horách

Vydejte se s námi zpět do historie či vlastního dětství. Aspoň částečně vám to umožní jedna z největších tuzemských kolekcí historických motocyklů a hraček.

Některé vystavené exponáty jsou světové unikáty, dochované v jediném kuse, jiné jsou jediné dochované exempláře v České republice. Např. JAC 500, motocykl Wagner a další. Znalcovo  oko  potěší  i  další  skvělé motocykly z nichž můžeme jmenovat např. čtyřválcový Ariel nebo řemenový Wanderer z roku 1913. Na své si přijde ale i naprostý laik, který bude bezesporu "uchvácen" nejdelším vyráběným motocyklem na světě (Čechie pro 3 osoby). Součástí  expozice  je i kolekce  historických  jízdních  kol.

Muzeum je umístěno v atypickém prostoru staré půdy s výškou krovu až 14,5m, který ukazuje na špičkovou práci starých šumavských  tesařů,  kteří tento krov dokázali postavit bez jediného kovového hřebíku. Dům pochází z původní zástavby ze 14.století. Z této doby se dochovaly např. žulové sloupy. Mimo jiné zde trávil léta svého mládí známý spisovatel Karel Klostermann, který  zde  bydlel  se svými  rodiči.

V objektu se také nachází stálá expozice pivních lahví. Tato unikátní kolekce obsahuje přes 350 druhů lahví. Děti jistě okouzlí   expozice  věnovaná  hračkám.  Pro  případné  občerstvení  slouží  stylová  pizzerie  s  terasou,  která je umístěna v bývalých sklepních prostorách s již zmiňovanými sloupy ze 14.století.

Jak k sobě jdou motocykly a hračky? Jednoduše – mezi předky majitelů muzea totiž najdete rodinu Brandů ze Skašova, kteří patřili ke známým výrobcům dřevěných hraček. V Kašperských Horách tak spatříte stovky hraček ze známých hračkářských oblastí – ze Skašovska, Krounska, Hlinecka, Příbramska či jižních Čech.

Tím ovšem pohádková nabídka muzea nekončí – v letních měsících na nádvoří budovy hrají loutková divadla, můžete navštívit prodejní výstavu staročeských perníků anebo si v malém krámku koupit některou ze současných dřevěných hraček.

Sportovní hala Kašperské Hory

Sportovní hala Kašperské Hory

Kašperské Hory, Plzeňský kraj
Elektrokolem po Šumavě

Elektrokolem po Šumavě

Kašperské Hory, Plzeňský kraj
Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách

Kostel sv. Mikuláše v Kašperských Horách

Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Ubytování a restaurace v okolí