!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Kašperk – nejen na běžky do Kašperských Hor
Zimní sporty

Hotel Kašperk – nejen na běžky do Kašperských Hor

Prožijete zimní dobrodružství, které prověří vaši fyzickou zdatnost. Zažijete neomezenou volnost pohybu v krajině pokryté sněhem... Hotel Kašperk v Kašperských Horách nabízí nejen ubytování na Šumavě, ale i gastronomii a další služby, a to po celý rok.
Hotel Kašperk ve spolupráci s městem Kašperské Hory připravil běžecké tratě v bezprostředním okolí Kašperských Hor. Hosté Hotelu Kašperk (a nejenom oni) tak budou moci vyzkoušet tento populární sport i v oblasti, odkud dříve byli nuceni za běžkami cestovat.

Nedaleko Kašperských Hor se nachází areál Zadov – Churáňov, který patří mezi „Top 12“ lyžařských areálů v České republice. Jsou zde 2 lanové dráhy, 4 lyžařské vleky, 4,5 km sjezdových tratí, z toho 2,5 km uměle zasněžováno, 2 x denně upravováno. Je to také jedno z nejlepších středisek běžeckého lyžování v ČR. Je zde 65 km pravidelně udržovaných běžeckých tras s návazností na další trasy v NP Šumava o celkové délce 300 km.

Hotel Kašperk připravuje zajímavé víkendy pro gurmány. Snaží se především akceptovat veškeré zvyklosti, které vyplývají ze základů šumavské kuchyně. Důraz klademe především na čerstvost použitých surovin a téměř vše, co ochutnáte je buď produktem naším, nebo v maximální možné míře produktem zdejším, regionálním.

Hotel Kašperk nabízí ubytování na Šumavě ve městě Kašperské Hory ve 24 luxusních pokojích s nadstandardní nabídkou pro hosty. V hotelu se nachází restaurace, která je designována ve vztahu k hradu Kašperk a udržuje zvyklosti, vyplývající ze základů šumavské kuchyně.

Relaxační zóna hotelu je ideálním místem pro váš odpočinek. V bazénu se nachází tři plavecké dráhy umožňující sportovně založeným klientům si zaplavat libovolnou vzdálenost podle svých sil. Bazén je určen i pro malé děti a je vhodný pro první pokusy plavání. Hotel Kašperk v bazénu pravidelně každou středu a sobotu uskutečňuje plavecké soutěže pro děti. Podvodní masáže vám umožní uvolnit své tělo a načerpat energii z vody, která je prosycena stopami zlata a září přírodní čistotou. Odpočívací zóna vám zprostředkuje jedinečný výhled na náměstí Kašperských Hor a horu Zhůří (1.187 m n.m.), která je poseta hlubokými lesy.

 
Zobrazit více
12.3.
15.3.
Zadovská 30

Zadovská 30

Stachy, Jižní Čechy
1.1.
31.3.
Zimní pozorování jelenů na Kvildě

Zimní pozorování jelenů na Kvildě

Kvilda, Jižní Čechy
26.2.
27.2.
Šumavský skimaraton na Kvildě 2022

Šumavský skimaraton na Kvildě 2022

Kvilda, Jižní Čechy
19.8.
20.8.
Mezinárodní hudební festival Dobršská brána 2022

Mezinárodní hudební festival Dobršská brána 2022

Drážov, Jižní Čechy