Úvod > Co chcete dělat? > Divadlo Buchty a loutky
Kultura

Divadlo Buchty a loutky

Buchty a loutky je nezávislé alternativní loutkové divadlo založené čerstvými absolventy loutkářské katedry DAMU v roce 1991 v chebské ubytovně. Do jeho repertoáru spadají představení nejen pro děti, ale id dospělé.
Od roku 1991 uběhlo přes 20 let a divadlo má za sebou 57 divadelních premiér pro dospělé i děti, loutkové a animované filmy, klipy, mnoho jednorázových projektů v oblasti netradičního divadla, hudby, filmu a jejich prolínání.
 
V současné době hrají Buchty a loutky pravidelně jako stálý host ve Studiu Švandova divadla na Smíchově v Praze, kde mají i své malé zázemí. I přesto jsou stále na cestách. Ročně odehrají přes 250 představení nejen v Čechách, ale i v zahraničí. 
 
Klasické tituly i vlastní autorskou tvorbu zpracovávají s nadhledem, nezaměnitelným humorem a s osobitým důrazem na výtvarnou stránku. Jejich neobvyklý způsob tvorby se vyznačuje kombinací starých i nových loutek, různého harampádí, hraček a zároveň nejnovějších technologií.
 
Buchty a loutky se také podílely na vzniku mnoha loutkových filmů, jako například Kuky se vrací nebo Antikrist od dánského režiséra Larse von Tiera.
 
Divadlo Buchty a loutky svými dnes již kultovními inscenacemi jednoznačně patří k divadelní špičce nejen v Čechách, ale i za hranicemi. Důkazem je účast a ocenění na mezinárodních festivalech v Čechách (Divadlo evropských regionů Hradec Králové, Skupova Plzeň, Přelet nad loutkářským hnízdem), tak i v zahraničí (CAOS Calgary, Kanada, Taipei Film Festival, Taiwan, Figurentheatre festival Mnichov, Německo).

Provozovatel

Buchty a loutky

Štefánikova 57
Švandovo divadlo na Smíchově
150 00 Praha 5
Tel.:
+420 234 651 249
Email:
buchtyaloutky@vol...
WWW:
www.buchtyaloutky.cz
GPS:
50,077819 14,403936
 
Region:
Praha
Město:
Praha 5
 

Vstupné

Poznámka:od 90 Kč
 

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí