Úvod > Co chcete dělat? > Modelový Svět v Brně
Modelový Svět v Brně
"> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Kultura

Modelový Svět v Brně

Obdivovat obří železniční kolejiště se 40 vláčky, ale i další zajímavosti v malém měřítku můžete v Modelovém Světě v Brně. Prohlédnete si tak modelové kolejiště s asi půl kilometrem kolejí, 140 výhybkami a 1500 postavičkami. S rozlohou 60 m² se jedná o největší trvale vystavené kolejiště na Moravě.

Vláčky tu putují romantickou krajinou i rušnou městskou aglomerací. Kolejiště je zajímavé scénkami z běžného života, které maketa zachycuje. Na jednom místě dělníci staví u železniční tratě dům, na druhém spěchají záchranáři k nehodě, na dalším pak září lunapark.

Zmáčknutím tlačítek si děti spouštějí vrtule vzdušných elektráren a vrtulníku. Krásný pohled je i na noční provoz kolejiště. V potemnělé místnosti jsou vidět červená světla aut a mašinek, do tmy září semafory, pouliční lampy i světla v hradech zasazených do krajiny.

Největší zajímavostí je malé letní kino. Na maličké obrazovce mohou příchozí s figurkami, představujícími diváky, sledovat příjezd lokomotivy do stanice z perspektivy strojvedoucího.

Do budoucna se plánuje rozšíření o 15 m2 a doplnění o tramvaje a četné mosty.

Ubytování a restaurace v okolí

Spirit bar v Brně

Spirit bar v Brně

Brno, Jihomoravský kraj
Mňau Café café & bar

Mňau Café café & bar

Brno, Jihomoravský kraj
Kafec – kavárna v Brně

Kafec – kavárna v Brně

Brno, Jihomoravský kraj