!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Posázavská cyklostezka Přibyslav - Sázava po staré železniční trati
Letní sporty

Posázavská cyklostezka Přibyslav - Sázava po staré železniční trati

Cyklostezka, která vede po staré zrušené železniční trati z Přibyslavi do Sázavy (u Žďáru nad Sázavou), je dlouhá 8 855 metrů, trasa je bez kopců. Vhodná je především pro cyklisty a in-line bruslaře.
Cyklostezka vede romantickou trasou po bývalé železniční trati. Na obou koncích, v Sázavě i v Přibyslavi, lze pokračovat po místních cyklotrasách. Povrch cyklostezky je z hladkého asfaltu, během roku udržovaný. Na trase jsou tři krytá odpočívadla. V zimě nabízí využití pro běžkaře, trasa je sjízdná i na malém množství sněhu.

Cyklostezka je dlouhá 8 855 m, převýšení je 56,1 m, je na ní 9 lávek, 2 odpočívadla, 17 přejezdů lesních a polních cest a 1916 m zábradlí. Vede úvozy, po náspech, lesem i volnou přírodou, stále v blízkosti řeky Sázavy. Křižuje jí hlavní železniční trať z Havlíčkova Brodu do Brna. Křižuje se jen se silnicí u Poříčí.

Cyklostezka je určena pro in-line bruslaře, cykloturisty, vozíčkáře a pěší turisty. Je upravovaná a přístupná po celý rok, v zimním období jsou na cyklostezce udržovány stopy pro běžecké lyžování. Není dovoleno na ni vjíždět motorovými vozidly, stejně tak mají vstup zakázán pejskaři.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 21. 5. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Grand Café

Grand Café

Přibyslav, Vysočina
Resort Erich v Sázavě

Resort Erich v Sázavě

Sázava, Vysočina
Zámecký restaurant Polná

Zámecký restaurant Polná

Polná, Vysočina