Úvod > Co chcete dělat? > Resort Erich v Sázavě

Resort Erich v Sázavě

Ubytování
Kombinace ubytování hotelového typu a chatek v krásném prostředí Vysočiny. To je Resort Erich, pojmenovaný podle slavné parní lokomotivy.
Objekt ze 70. let, který nejdřív sloužil armádě, koupil před dvěma roky od státu nový majitel. Zchátralý objekt zmodernizoval a na přelomu roku 2018 znovu otevřel. 

Resort nabízí ubytování ve dvoulůžkových, vkusně zařízených pokojích.  K dispozici máme 4 kompletně bezbariérové pokoje. Součástí je stylová restaurace a kavárna, která nabízí mezinárodní kuchyni, ale i tradiční česká jídla.

V resortu se nachází deset nově zrekonstruovaných chatek.  Chatka je 4 lůžková s vlastním sociálním zařízením, vybavená mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, nádobím, ledničkou a také LED televizorem. Chatka nabízí překvapivě velkorysý prostor s velkým komfortem.

K dispozici jsou 2 infrasauny, 1 finská sauna, vířivky.

V hotelu můžete využít pool billiard, fotbálek, šipky, stolní tenis.

Pro sportovně naladěné zde nabízí velké a dobře vybavené fitcentrum. Můžete využít blízké cyklostezky, nebo pěší turistiku po krásné přírodě Vysočiny, v zimě jsou zde krásně upravené běžkařské trasy.

Majitel vlastní také nejstaršífunkční parní lokomotivu v Česku, která je zaparkovaná rovněž v Sázavě. A právě podle ní se celý resort jmenuje. 

Lokomotiva Prinz Erich byla vyrobena v Linci v roce 1890, sloužila v cukrovaru na vlečce. Pojmenovaná byla po prvorozeném synovi majitele panství Taxisů.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel U Labutě Žďár nad Sázavou

Hotel U Labutě Žďár nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Vysočina
Hotel Grunt ve Žďáru nad Sázavou

Hotel Grunt ve Žďáru nad Sázavou

Žďár nad Sázavou, Vysočina