!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Kurfürstův dům v Přibyslavi

Kurfürstův dům v Přibyslavi

Kultura
Tento měšťanský dům patřil do staré středověké zástavby města. Čím byli nebo čím se zabývali jeho původní majitelé s určitostí nevíme. Jedna z prvních zmínek o tomto objektu pochází z roku 1654, kdy dům patřil Tomáši Bělskému, řezníkovi.
V budově se za celá staletí vystřídalo poměrně dost majitelů a různých živností – železářství, „nákup a prodej tuků“, výroba umělých květin i povoznictví. V roce 1996 se sem přestěhovala městská knihovna a od léta roku 2005 zde sídlí i městské muzeum a informační centrum.

V muzeu si můžete prohlédnout regionální národopisnou sbírku, expozici středověkého hornictví a výstavu o nejznámějších rodácích města. Pokud vás prohlídka příliš neunaví, vydejte se ještě do kostela sv. Jana Křtitele, nebo navštivte středověkou štolu.

 

Celý popis
Naposledy změněno: 21. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí