Úvod > Kalendář akcí > Jede traktor v Národním zemědělském muzeu
Jede traktor v Národním zemědělském muzeu
"> "> "> "> "> ">
1.1.
31.12.
+ Přidat foto

Jede traktor v Národním zemědělském muzeu

Kdy 1. leden 2019 - 31. prosinec 2019 Výstavy
Expozice na ploše přes 500 m² představuje více jak dvacet typů traktorů od tuzemských i zahraničních výrobců od roku 1917 do roku 1953. Pro děti jsou tu připraveny šlapací traktůrky nebo herní simulátor, na unikátním trenažéru Zetor Major si můžete vyzkoušet řízení traktoru.
Usednete do opravdové traktorové kabiny vybavené reálnými ovládacími prvky a proháníte se po virtuálním městě nebo oráte virtuální pole. Každý si může vyzkoušet, jaké je to sedět za volantem historického traktoru Zetor 15, který je také možno využít k fotografování.

Kabina traktoru je vybavena reálnými ovládacími prvky, vyzkoušet si lze orbu na poli i jízdu po městě. Samostatně smí na simulátor osoby od 150 cm výšky, užívání je bez věkového omezení, pro malé děti však  pouze v doprovodu rodičů. Simulátor vychází z reálné předlohy, a tak mladší děti nedosáhnou na ovládací prvky. Proto jsou pro ně v expozici nachystány také odrážedla a šlapací traktůrky, počítačová hra Farming Simulator 2015 nebo rovněž nově instalovaný dětský bagr.

Vystavené traktory upoutají svou různorodostí, ať už konstrukční či v užití. Návštěvníky mnohdy překvapí detailnější zajímavosti, například z jejich někdy trochu nebezpečnější obsluhy.

Pro expozici je připraven i lektorský program pro školy, který seznamuje s historií i vývojem a využitím traktoru jako neodmyslitelného pomocníka zemědělce.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 4. 2019