!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Jede traktor v Národním zemědělském muzeu
Jede traktor v Národním zemědělském muzeu
"> "> "> "> ">
1.1.
31.12.
+ Přidat foto
Výstavy

Jede traktor v Národním zemědělském muzeu

  • 1. leden 2020 – 31. prosinec 2021
Expozice na ploše přes 500 m² představuje více jak dvacet typů traktorů od tuzemských i zahraničních výrobců od roku 1917 do roku 1953.
Pro děti jsou k dispozici šlapací traktůrky (od 2 do 5 let) a odrážedla (od 1,5 do 3 let) se speciální dráhou, všechny věkové kategorie si mohou vyzkoušet herní traktorový simulátor (Farming Simulator) nebo trenažér Zetor Major*, který simuluje jízdu po městě i orbu na poli. Na vybraných historických strojích je možné se vyfotografovat.

Vystavené traktory upoutají svou různorodostí, ať už konstrukční či v užití. Návštěvníky mnohdy překvapí detailnější zajímavosti, například z jejich někdy trochu nebezpečnější obsluhy.

Pro expozici je připraven i lektorský program pro školy, který seznamuje s historií i vývojem a využitím traktoru jako neodmyslitelného pomocníka zemědělce.

Expozici Jede traktor najdete v prvním podzemním podlaží pražské budovy Národního zemědělského muzea.
 
* Vstup na traktorový trenažér je zpoplatněn. Časovou vstupenku na 10 minut zakoupíte za 40 Kč na pokladně muzea, při odchodu ji prosím odevzdejte pracovníkovi ostrahy u trenažéru. Děkujeme.
Zobrazit více

Provozovatel

Národní zemědělské muzeum - Praha

Kostelní 1300/44
170 00 Praha 7
Email:
nzm.praha@nzm.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.nzm.cz/pribeh...
WWW:
www.nzm.cz/aktual...
GPS:
50,096970 14,423316
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 7
 

Vstupné

Poznámka:https://www.nzm.cz/pribeh-zemedelstvi-praha/navstivte-nas/ceny-vstupneho

 

Časová náročnost

1,5 hodiny