Úvod > Kalendář akcí > Expozice Myslivost v Národním zemědělském muzeu
Expozice Myslivost v Národním zemědělském muzeu
"> "> "> "> "> "> "> ">
1.1.
31.12.
Přidat foto
Výstavy

Expozice Myslivost v Národním zemědělském muzeu

Expozice vytváří obraz myslivosti jako životního stylu, postoje, poslání, profese i koníčka mnoha lidí, oboru s tradicí, kde role člověka byla vždy zásadní. Představuje profesi, v níž je důležitá etika, morálka lidí, ale je to i obor hospodářsky přínosný, schopný produkce kvalitních potravin.

Expozice ukazuje historii myslivosti, povinnosti i privilegia mysliveckého stavu, průběh mysliveckého roku a další oborové informace. Příběh myslivosti vyprávíme klasickou formou (najdete tu vitríny s pečlivě vybranými sbírkovými předměty) i pomocí virtuálních efektů, které umožňují zasahovat do „dějů“ a mechanickými prvky dovolují člověku je ovládat.

Tajemný svět všemožných smyslových vjemů kombinuje dojem reality i pohádky. Ve vrstvách lesa můžete potkat lesní zvěř a sledovat její stopy. V další části si můžete vyzkoušet vlastní reakce a schopnosti v roli myslivce a nechat se unést reakcí přírody, zvěře i lidí na proměnu přírodních podmínek.

Expozici Myslivost najdete v prvním patře pražské budovy muzea, které je věnováno přírodním zdrojům. Na stejném podlaží můžete navštívit i expozici Rybářství a Laboratoř ticha.

Provozovatel

Národní zemědělské muzeum Praha

Kostelní 44
170 00 Praha 7
Tel.:
+420 220 308 200
Tel.:
+420 220 308 111
Email:
nzm.praha@nzm.cz
WWW:
www.nzm.cz/praha
WWW:
https://www.nzm.c...
GPS:
50,097076 14,423283
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Snížená cena: 80 Kč

Poznámka:https://www.nzm.cz/pribeh-zemedelstvi-praha/navstivte-nas/ceny-vstupneho

 

Časová náročnost

1,5 hodiny