Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Výtvarný ateliér Kreslírna v pražské Bubenči
Plenérová malba
Zážitky

Výtvarný ateliér Kreslírna v pražské Bubenči

Výtvarný ateliér Kreslírna v Bubenči nabízí výtvarné kurzy pro děti a dospělé v těsné blízkosti parku Stromovka, vedené lektory s uměleckým a pedagogickým vzděláním.

Kurz kresby a malby pro děti jsou určené pro začátečníky i pokročilé, s minimální věkovou hranicí 2,5 roků. Obsahy lekcí jsou specificky upravovány pro všechny věkové kategorie. Součástí programu je malba v plenéru v pár metrů vzdálené Stromovce, návštěvy galerií a jejích edukačních programů, ateliérová kresba a malba podle zátiší i vlastní fantazie, nebo přípravy na přijímací zkoušky.

Základem lekcí je individuální přístup, který je možné navázat nejlépe v malých skupinkách (max. 6 dětí). Hlavní důraz klademe na přátelský a rovnocenný vztah mezi námi a dětmi, kterým pomáháme k osvojení si základů výtvarných technik.

Kurzy kresby a malby pro dospělé jsou určené jak pro začátečníky, tak pokročilé. Zaměření a náročnost lekce se odvíjí od požadavků jednotlivých studentů. Do lekcí chodí jak lidé, které umění baví a chtějí si osvojit základy kresby, malby, experimentovat s různými výtvarnými technikami, tak studenti připravující se na talentové zkoušky středních a vysokých škol s uměleckým zaměřením.

V průběhu semestru se postupuje od základů kresby (tužka, uhel, rudka) k malbě pastelem, akrylem, akvarelem až k olejomalbě. Kromě těchto základních technik je prostor také pro grafiku a abstraktní i experimentální tvorbu. K dispozici je zde plně vybavená grafická dílna pro kurz grafiky určen dospělým i dětem. Výtvarný ateliér kreslírna nabízí také kurzy kresby a malby pro seniory, víkendové workshopy, příměstské tábory a individuální lekce. Zkušební lekce je zdarma.

Provozovatel

Kreslírna

Jana Zajíce 10
170 00 Praha 7
Tel.:
+420 776 018 472
Email:
info@kreslirna.cz
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
www.kreslirna.cz
GPS:
50,102063 14,418772
 
Region:
Praha
Obec:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Aktuality

Dan Trantina "Beach Topography" – prodejní výstava

Vernisáž 11. 4. 2024 v 18h
Praha 7, Praha

Krystyna Skalická, Michaela Kalašová, František Kostlán – Salónní recitál

Budou hrát spolu i zvlášť vlastní písně.
Praha 7, Praha

Jana Koubková & Ondřej Kabrna – Salónní Jazz

Jana Koubková (*1944) je česká jazzová zpěvačka a bývá označována za nestorku českého jazzu. Ondřej Kabrna (*1976) studoval od roku 1994 na Konzervatoři Jaroslava Ježka, obor klavír.
Praha 7, Praha

Jan Burian – salónní recitál

Jan Burian (*1952) je písničkář, muzikant, hudební skladatel, básník, publicista, spisovatel a televizní moderátor.
Praha 7, Praha

Jiří Dědeček – salónní recitál

Jiří Dědeček (*1953) je básník, prozaik, muzikant, publicista, autor dětských knih, překladatel.
Praha 7, Praha

Martin Houdek – viloloncello – Johann Sebastian Bach

Martin Houdek, DiS. (*1999) je český violoncellista a absolvent Pražské konzervatoře. V současné době působí v Dánsku, kde studuje na Královské dánské hudební akademii ve třídě profesora Tokeho Møldrupa.
Praha 7, Praha

Jan Gabler – "Záznamy"

Vernisáž čtvrtek 23. 5. 2024 v 18h
Praha 7, Praha

Salónní narozeninový recitál

Natálie Řehořová, Pavla Stránská & Karel Bárta.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Korpus. galerie

Korpus. je multifunkční místo, které pravidelně hostí vizuální umělce, djs, performery, tanečníky a další hosty.
Praha 7, Praha

Pravá solná jeskyně Praha – krásná a účinná solná jeskyně v Bubenči

Trápí vás porucha imunity, alergie, dýchací či kožní obtíže, vysoký krevní tlak atd.? Nebo se jen necítíte fit a potřebujete povzbudit tělo i mysl? Pomůže vám pobyt v pravé solné jeskyni.
Praha 7, Praha

Muzeum kávy – Galerie Scarabeus

Expozice pražského Muzea kávy je poklonou tradici kávové kultury od jejích počátků přes cestu staletími kolem světa. Muzeum kávy, cukrárna a kavárna Alchymista tvoří společně s Galerií Scarabeus unikátní celek. Milovníci kávy si v muzeu přijdou na své!
Praha 7, Praha

Tajemství porcelánu

Malování čínskými solemi (chloridy kovů) v kombinaci s kobaltem, vtavnou barvou na přežahový porcelán. Tvorba uměleckých ručně malovaných kusů servírovacího jídelního a kávového nádobí.
Praha 7, Praha

Vodárenská věž Letná

Letenská vodárna je 26 metrů vysoká pětipodlažní vodárenská stavba postavená v novorenesančním slohu. Stanová střecha oplývá vikýři, na špičce střechy je v nástavbě umístěn hodinový stroj. V posledním patře se nachází vnější ochoz umístěný na krakorcích.
Praha 7, Praha

Ateliér radostné tvorby v Praze

Už od roku 2013 působíme v Praze jako česká obdoba toho, čemu se v zahraničí obvykle říká kreativní ateliér: vytváříme prostor pro tvůrce, kteří jsou nezařaditelní a nestandardní – a většinovou společností bývají velmi často nechápáni, podceňováni, nebo dokonce odmítáni.
Praha 7, Praha

Magická zvířata – venkovní zážitková hra

Ve Stromovce se začínají dít podivné věci. Lidem se najednou ztrácejí lesklé předměty. Kolem Šlechtovky se údajně potuluje velká šelma. V okolí místních rybníčků se ozývají podivné zvuky a všechny informační tabule přestaly dávat smysl.
Praha 7, Praha

Dětské hřiště s herními prvky Olbrama Zoubka

V pražské Stromovce si mohou děti pohrát na zrekonstruovaném dětském hřišti s herními prvky ze 60. let, jejímiž autory je umělecká dvojice Eva Kmentová a Olbram Zoubek. Sám autor rekonstrukci přihlížel.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

MyStay – bezkontaktní nástroj pro hotelové recepce

MyStay je platforma, která naplní přání a potřeby všech hostů, a kterou je lehké integrovat a přizpůsobit pro jakýkoli ubytovací zařízení. Nabízí online check-in, automatizovanou komunikaci, digitální informace upsell hotelových služeb a nabídek.
Praha, Praha

Farm Letná

Zakládáme si na přípravě jídel z čerstvých a kvalitních surovin, nepoužíváme žádné náhražky, polotovary a glutamáty.
Praha, Praha

Presto kurzy vaření

Nabízíme pro všechny milovníky dobrého jídla a příjemného stolování kurzy vaření poblíž centra Prahy. Kurzy jsou vedeny zábavnou metodou a jsou určeny všem, ať začátečníkům nebo i pokročilejším, kteří rádi vaří a neví jak na to, i těm, kteří vědí jak na to a chtějí se naučit ještě více.
Praha 7, Praha

Cukrárna Alchymista v Bubenči

Alchymista je nekuřácká, retro cukrárna – kavárna – čajovna na Letné. Sídlí v ulici Jana Zajíce, blízko stadionu Sparta. Její interiér je nádherný, obsluha příjemná a zákusky určitě stojí za ochutnání. Navíc má Alchymista i Muzeum kávy a také čarokrásnou zahradu.
Praha 7, Praha

Bistro Milada

Za nevšedním kulinářským zážitkem se vypravte do Šmeralovy ulice na Letné do bistra Milada, ve kterém je spolumajitel proslulý michelinský šéfkuchař La Degustation Oldřich Sahajdák.
Praha 7, Praha

Argentinská restaurace Rotisería Cruz na pražské Letné

Tradiční streetfood z Jižní Ameriky ochutnáte v restauraci Rotisería Cruz, kterou v polovině roku 2023 otevřel rodák z Argentiny. Důraz je kladen na čerstvé suroviny.
Praha 7, Praha

Bon Fresh Ramen & Soba restaurace v Praze

Japonské restaurace BON Fresh Ramen&Soba se nacházejí na třech místech Prahy, začínali s provozovnou na Náměstí Míru, následně otevřeli na Letenském náměstí a na Andělu.
Praha 7, Praha

Bloudící kavárna VeloBloud

Bloudící kavárna VeloBloud je stylová kavárna s kvalitní kávou ve formě trojkolky, na způsob cyklozmrzlinářů minulého století – zaměstnanci jsou ale lidé bez domova.
Praha 7, Praha