Úvod > Co chcete dělat? > Výtvarný ateliér Kreslírna v pražské Bubenči
Zážitky

Výtvarný ateliér Kreslírna v pražské Bubenči

Výtvarný ateliér Kreslírna v Bubenči nabízí výtvarné kurzy pro děti a dospělé v těsné blízkosti parku Stromovka, vedené lektory s uměleckým a pedagogickým vzděláním.

Kurz kresby a malby pro děti jsou určené pro začátečníky i pokročilé, s minimální věkovou hranicí 3 roky. Obsahy lekcí jsou specificky upravovány pro všechny věkové kategorie. Součástí programu je malba v plenéru v pár metrů vzdálené Stromovce, návštěvy galerií a jejích edukačních programů, ateliérová kresba a malba podle zátiší i vlastní fantazie, nebo přípravy na přjímací zkoušky.

Základem lekcí je individuální přístup, který je možné navázat nejlépe v malých skupinkách (max. 6 dětí). Hlavní důraz klademe na přátelský a rovnocenný vztah mezi námi a dětmi, kterým pomáháme k osvojení si základů výtvarných technik.

Kurzy kresby a malby pro dospělé jsou určené jak pro začátečníky, tak pokročilé. Zaměření a náročnost lekce se odvíjí od požadavků jednotlivých studentů. Do lekcí chodí jak lidé, které umění baví a chtějí si osvojit základy kresby, malby, experimentovat s různými výtvarnými technikami, tak studenti připravující se na talentové zkoušky středních a vysokých škol s uměleckým zaměřením.

V průběhu semestru se postupuje od základů kresby (tužka, uhel, rudka) k malbě pastelem, akrylem, akvarelem až k olejomalbě. Kromě těchto základních technik je prostor také pro grafiku a abstraktní i experimentální tvorbu. K dispozici je zde plně vybavená grafická dílna pro kurz grafiky určen dospělým i dětem. Výtvarný ateliér kreslírna nabízí také kurzy kresby a malby pro seniory, víkendové workshopy a individuální lekce. Zkušební lekce je zdarma.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Aplikace MyStay

Aplikace MyStay

Praha, Praha
Presto kurzy vaření

Presto kurzy vaření

Praha 7, Praha
Bistro Milada

Bistro Milada

Praha 7, Praha