Úvod > Co chcete dělat? > Zážitky > Výtvarný ateliér Kreslírna v pražské Bubenči
Plenérová malba
Zážitky

Výtvarný ateliér Kreslírna v pražské Bubenči

Výtvarný ateliér Kreslírna v Bubenči nabízí výtvarné kurzy pro děti a dospělé v těsné blízkosti parku Stromovka, vedené lektory s uměleckým a pedagogickým vzděláním.

Kurz kresby a malby pro děti jsou určené pro začátečníky i pokročilé, s minimální věkovou hranicí 3 roky. Obsahy lekcí jsou specificky upravovány pro všechny věkové kategorie. Součástí programu je malba v plenéru v pár metrů vzdálené Stromovce, návštěvy galerií a jejích edukačních programů, ateliérová kresba a malba podle zátiší i vlastní fantazie, nebo přípravy na přjímací zkoušky.

Základem lekcí je individuální přístup, který je možné navázat nejlépe v malých skupinkách (max. 6 dětí). Hlavní důraz klademe na přátelský a rovnocenný vztah mezi námi a dětmi, kterým pomáháme k osvojení si základů výtvarných technik.

Kurzy kresby a malby pro dospělé jsou určené jak pro začátečníky, tak pokročilé. Zaměření a náročnost lekce se odvíjí od požadavků jednotlivých studentů. Do lekcí chodí jak lidé, které umění baví a chtějí si osvojit základy kresby, malby, experimentovat s různými výtvarnými technikami, tak studenti připravující se na talentové zkoušky středních a vysokých škol s uměleckým zaměřením.

V průběhu semestru se postupuje od základů kresby (tužka, uhel, rudka) k malbě pastelem, akrylem, akvarelem až k olejomalbě. Kromě těchto základních technik je prostor také pro grafiku a abstraktní i experimentální tvorbu. K dispozici je zde plně vybavená grafická dílna pro kurz grafiky určen dospělým i dětem. Výtvarný ateliér kreslírna nabízí také kurzy kresby a malby pro seniory, víkendové workshopy a individuální lekce. Zkušební lekce je zdarma.

Provozovatel

Kreslírna

Havanská 14
170 00 Praha 7
Tel.:
+420 776 018 472
Email:
info@kreslirna.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.kreslirna.cz
GPS:
50,102063 14,418772
 
Region:
Praha
Město:
Praha 7
Tipy na výlet:
Praha 7 a okolí
 

Vstupné

Cena: 400 Kč

Poznámka:

Semestr (19 lekcí): 6 000 Kč. 1 lekce (120 min): 400 Kč. Přesnější informace ohledně ceny jednotlivých kurzů naleznete na naší webové stránce provozovatele.

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Velký knihař – intenzivní knihařský kurz

Naučte se základy knihařského řemesla a staňte se velkými knihaři či knihařkami. Během lekcí vás seznámíme s knihařskými materiály, představíme několik knižních vazeb a ukážeme, jak pracovat s knihařskými stroji v naší dílně.
Praha 7, Praha

Výroba cestovního deníku – vazba V4

Přijďte na workshop do knihařské dílny. Poloměkká vazba V4 není technologicky náročná, přesto působí úhledně a je odolná. Na workshopu si vyzkoušíte sešití složek křížovým stehem a potahování měkké obálky.
Praha 7, Praha

Výroba fotoalba – japonská vazba

Přijďte na workshop do knihařské dílny! Japonská vazba je tradiční elegantní forma spojování knižního bloku, jež zvládnou zhotovit i ti, kteří šití příliš neholdují. Na workshopu vás seznámíme se základními typy ozdobného šití a provedeme procesem tvorby a potahování pevných desek.
Praha 7, Praha

Výroba zápisníku – švýcarská vazba

Přijďte na workshop do knihařské dílny. Poloměkká švýcarská vazba není technologicky náročná a přitom plní funkci složitějších a odolnějších vazeb. Vzhled obálky, vnitřní rozvržení zápisníku bude jen na vás.
Praha 7, Praha

Aktivity v okolí

Korpus. galerie

Korpus. je multifunkční místo, které pravidelně hostí vizuální umělce, djs, performery, tanečníky a další hosty.
Praha 7, Praha

Pravá solná jeskyně Praha – krásná a účinná solná jeskyně v Bubenči

Trápí vás porucha imunity, alergie, dýchací či kožní obtíže, vysoký krevní tlak atd.? Nebo se jen necítíte fit a potřebujete povzbudit tělo i mysl? Pomůže vám pobyt v pravé solné jeskyni.
Praha 7, Praha

Muzeum kávy – Galerie Scarabeus

Expozice pražského Muzea kávy je poklonou tradici kávové kultury od jejích počátků přes cestu staletími kolem světa. Muzeum kávy, cukrárna a kavárna Alchymista tvoří společně s Galerií Scarabeus unikátní celek. Milovníci kávy si v muzeu přijdou na své!
Praha 7, Praha

Tajemství porcelánu

Malování čínskými solemi (chloridy kovů) v kombinaci s kobaltem, vtavnou barvou na přežahový porcelán. Tvorba uměleckých ručně malovaných kusů servírovacího jídelního a kávového nádobí.
Praha 7, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

MyStay – bezkontaktní nástroj pro hotelové recepce

MyStay je platforma, která naplní přání a potřeby všech hostů, a kterou je lehké integrovat a přizpůsobit pro jakýkoli ubytovací zařízení. Nabízí online check-in, automatizovanou komunikaci, digitální informace upsell hotelových služeb a nabídek.
Praha, Praha

Farm Letná

Zakládáme si na přípravě jídel z čerstvých a kvalitních surovin, nepoužíváme žádné náhražky, polotovary a glutamáty.
Praha, Praha

Presto kurzy vaření

Nabízíme pro všechny milovníky dobrého jídla a příjemného stolování kurzy vaření poblíž centra Prahy. Kurzy jsou vedeny zábavnou metodou a jsou určeny všem, ať začátečníkům nebo i pokročilejším, kteří rádi vaří a neví jak na to, i těm, kteří vědí jak na to a chtějí se naučit ještě více.
Praha 7, Praha

Cukrárna Alchymista v Bubenči

Alchymista je nekuřácká, retro cukrárna – kavárna – čajovna na Letné. Sídlí v ulici Jana Zajíc, blízko stadionu Sparta. Její interiér je nádherný, obsluha příjemná a zákusky určitě stojí za ochutnání. Navíc má Alchymista i Muzeum kávy a také čarokrásnou zahradu.
Praha 7, Praha