Úvod > Co chcete dělat? > Čertovy skály na Valašsku
Čertovy skály na Valašsku
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Příroda

Čertovy skály na Valašsku

Čertovy skály jsou 150 m dlouhé a až 25 m vysoké pískovcové skály u obce Lidečko představují nejpopulárnější a nejnavštěvovanější skalní útvar na Valašsku, terény jsou vhodné pro zkušené i začínající horolezce.

Spolu s Pulčínskými skálami jde na Valašsku o unikát. Skály představují ideální lezecký terén i zajímavé turistické cíle pro každého. Čertovy skály leží na levém břehu řeky Senice, vedle hlavní cesty i železniční tratě ze Vsetína do Horní Lidče a jsou z obou dobře pozorovatelné.

Celý skalní masiv má dvě poměrně odlišné tváře. Ze strany od řeky, resp. od cesty představuje bizarní skalní útvar vyzývající ke skalolezení, z turistického hlediska neprůstupný. Z druhé odvrácené strany jde kolem něj chodník, nad který vyčnívají pouze několik metrů vysoké skalní věžičky a ze kterého je možno v mnoha místech přímo vystoupit nad skalní stěnu a dívat se do údolí Senice. V tomto smyslu jde o jakoby romantickou procházku malým skalním městem. Obě dvě strany skal – byť zcela odlišně – jsou zároveň velmi vděčné pro hledání fotografických kompozic.

V lokalitě se nachází Motorest Čertovy skály. Na své si přijdou nejen horolezci (Čertovy, Pulčínské a Lačnovské skály), ale i rybáři, kteří mohou své štěstí vyzkoušet na Lačnovských rybníkách.

Zobrazit více

Provozovatel

PP Čertovy skály

Lidečko
756 12 Lidečko
Email:
infocentrumpulcin...
WWW:
www.francovalhota.cz
WWW:
nature.hyperlink....
GPS:
49,203897 18,051763
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 
2.7.
16.7.
Kosení bělokarpatských orchidejových luk 2022

Kosení bělokarpatských orchidejových luk 2022

Valašské Klobouky, Zlínský kraj
28.5.
Hradní okruh

Hradní okruh

Brumov, Jihomoravský kraj
7.7.
10.7.
Masters of Rock 2022 Vizovice

Masters of Rock 2022 Vizovice

Vizovice, Zlínský kraj
24.5.
Dobročinný knihotrh

Dobročinný knihotrh

Vizovice, Zlínský kraj