Úvod > Co chcete dělat? > Lačnovské skály na Valašsku

Lačnovské skály na Valašsku

Příroda
Lačnovské skály jsou členěny na horní skály, zvané Vrátnica a dolní skály, zvané Trčkovy skály. Horní skály jsou dlouhé asi 70 m a vysoké 11 m. Jsou zde četné voštiny, skalní mísy a pseudokrasové jeskynní výklenky. Z horních skal je nádherný výhled.
Lačnovské skály tvoří pískovcový skalní masiv na hřebeni Vizovických vrchů, severním směrem nad obcí Lačnov. Mají zajímavý povrch pokrytý množstvím voštin a místy jsou vysoké až 14 metrů. Skály jsou tvořeny třemi útvary:


Horní skála dosahuje výšky 10,5 m a je značně členitá. Tvoří ji slepence a hrubozrnné pískovce. Její povrch je perforován velikým množstvím kulatých dutin a otvorů nejrůznějších tvarů a velikostí.

K Prostředním skalám nevede značená cesta, a proto nejsou tolik známé. Jedná se o pískovcové a slepencové mrazové sruby, které dosahují výšky kolem 6 metrů.

Dolní Lačnovské skály najdete u žluté značky narazíte. Pískovcová a slepencová skalní stěna je dlouhá přibližně 70 metrů. Nejvyšší věž, zvaná Lucifer, je vysoká 15 metrů.

 
Skalní útvary jsou využívány horolezci jako cvičné stěny. Z horních skál je krásný výhled na panorama Bílých Karpat s Valašskoklobouckem v popředí a severovýchodním směrem na část Vsetínských vrchů a Beskyd. K Lačnovským skalám vede z obce Lačnov žlutá turistická značka a z obce Lidečko modré značka. Oblastí prochází trasa naučné stezky Vařákovy paseky.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Grunt Vráblenka  s chovem huculských koní

Grunt Vráblenka s chovem huculských koní

Valašská Polanka, Východní Morava
Ubytování v soukromí na Pulčíně

Ubytování v soukromí na Pulčíně

Francova Lhota, Východní Morava
Anděl – Pizzerie a Cafe bar a herna Valašské Klobouky

Anděl – Pizzerie a Cafe bar a herna Valašské Klobouky

Valašské Klobouky, Východní Morava
Hotel Alfacentrum Valašské Klobouky

Hotel Alfacentrum Valašské Klobouky

Valašské Klobouky, Východní Morava