Úvod > Co chcete dělat? > Moderní kostel sv. Václava se zvonicí Horní Lideč
Památky

Moderní kostel sv. Václava se zvonicí Horní Lideč

Myšlenka postavit v Horní Lidči vlastní kostel vznikla krátce po opravě zdejší kapličky roku 1990. Do výstavby se zapojila velká část místních obyvatel.
Po opravě kaple v roce 1990 se v obci obnovila tradice svatováclavských poutí a přitom vznikla myšlenka na stavbu nového kostela na místě, kde původně stála stará škola. A v květnu 1992 proběhla slavnost posvěcení základního kamene.

Kostel v Horní Lidči se skládá ze dvou staveb - zvonice a kostela, které mohou symbolizovat Krista a Církev. Zvonice je vlastně silným sloupem, na kterém jsou zavěšeny tři zvony. Stojí těsně u cesty, již zdáli dobře viditelná. Kostel je zasvěcen svatému Václavovi, patronu země, jehož doba je připomenuta i v materiálech stavby: dřevu, kameni, jednoduché omítce.

Vstupní portál, kterým se vchází do předsíně kostela, připomíná Golgotu se třemi kříži. Druhým portálem se vstupuje do lodi. Obětní stůl tvoří bílá kamenná deska na třech podporách. Kolem něho jsou v půlkruhu rozmístěny lavice.

Kostel sv. Václava není pouze místem, kde se schází věřící k bohoslužbám, ale také místem, kam obec směřuje nejrůznější kulturní akce.
2.7.
16.7.
Kosení bělokarpatských orchidejových luk 2022

Kosení bělokarpatských orchidejových luk 2022

Valašské Klobouky, Zlínský kraj
28.5.
Hradní okruh

Hradní okruh

Brumov, Jihomoravský kraj
7.7.
10.7.
Masters of Rock 2022 Vizovice

Masters of Rock 2022 Vizovice

Vizovice, Zlínský kraj
27.5.
Dobročinný knihotrh

Dobročinný knihotrh

Vizovice, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí