Úvod > Co chcete dělat? > Botel Admirál na Smíchovské náplavce
Gurmánská turistika

Botel Admirál na Smíchovské náplavce

Na botelu Admirál, pevně kotvícím mezi Vyšehradem a Palackého mostem, naleznete stylově zařízený interiér s dokonalou atmosférou luxusně vybaveného zaoceánského parníku.
V útulném prostředí restaurace, kapitánského klubu a terasy můžete posedět u romantické večeře nebo v uzavřeném salónku uspořádat narozeninovou oslavu. Není problém nechat se oddat přímo na terase lodi a prožít zde nezapomenutelné chvíle. Restaurace nabízí svým hostům kromě krásného výhledu na panorama Prahy rozmanitý výběr pokrmů z domácí a mezinárodní kuchyně. Kromě pestré nabídky masových specialit a rybích variací naleznete v jídelním lístku i speciality šéfkuchaře Petra Valáška. Pokud si ke zvoleným chodům nebudete jisti výběrem vína, profesionální a ochotný personál vám poradí. Podobně se posádka Admirálu postavila ke skladbě nabídky kvalitních koňaků, brandy, prémiových rumů a destilátů. Restaurace získala prestižní ocenění v podobě Zlatého lva pro sezónu 2020.

Botel Admirál nabízí atraktivní ubytování na řece Vltavě v centru Prahy. Přijďte se nechat unášet na vlnách! Příjemně zařízené pokoje s dřevěným nábytkem a jednoduchou výzdobou nabízejí jak kvalitní odpočinek, tak bezplatnou Wi-Fi a plochý televizor. V některých pokojích se mohou ubytovat až čtyři hosté. Prémiové pokoje navíc mají obývací část, zatímco apartmá disponují obývacím pokojem. Snídaně v ceně ubytování je řešena formou bufetu. U hotelu je v omezené míře možnost pakování.
 

Z historie botelu

Botel byl postaven v českých loděnicích jako poslední ze tří takových pražských botelů. V roce 1971 byl ukotven na levém břehu Vltavy mezi Palackého a Železničním mostem. Lodní těleso botelu bylo postaveno jako třípodlažní plovoucí objekt ocelové konstrukce, který je napojen na městské inženýrské sítě s vastním plynovým vytápěním. Botel je určen k celoročnímu hotelovému a restauračnímu provozu. Po dvaceti letech své existence byl botel v roce 1993 privatizován. Jeho vlastníkem a provozovatelem se stala Cestovní kancelář Allvatours s .r.o., která je svým charakterem a postavením ryze českou společností a rodinným podnikem.