Úvod > Co chcete dělat? > Dok 16 – sousedská dílna Městské knihovny v Praze v kobce na náplavce
Dok 16 – sousedská dílna Městské knihovny v Praze v kobce na náplavce
"> "> "> "> "> DOK zvenku "> DOK16 uvnitř - detail "> DOK uvnitř - knihařské stroje "> DOK uvnitř - dílna
Přidat foto
Zážitky

Dok 16 – sousedská dílna Městské knihovny v Praze v kobce na náplavce

Městská knihovna v Praze otevřela v jedné z kobek na smíchovské náplavce sousedskou řemeslnou dílnu. Knihy si zde nepůjčíte, zato vám nabídnou nářadí i prostory pro vlastní drobné kutilské nápady. Také se zde pořádají různé workshopy, komunitní setkání i kurzy.
Dok 16 je nová sousedská dílna Městské knihovny v Praze, kterou najdete v kobce č. 16 na Smíchovské náplavce. Každý k nám může přijít a pracovat na svém projektu. Dílna je určena všem, kterým chybí vlastní nářadí, nemají doma dost místa nebo jen chtějí sdílet s ostatními radost z tvoření. Přijďte si k nám třeba vyrobit poličku, opravit starou židli nebo svázat vlastní zápisník.

Pozor! DOK16 není standardní pobočkou – nelze zde knihy půjčovat, vracet ani rezervovat. Knihy zde jsou nabízeny formou „čtenáři čtenářům“ nebo na principu knihobudek.
 

Kromě běžného provozu Dok 16 nabízí i pestrý program

  • Otevřené workshopy, kam přijdete a za pár minut až hodin odejdete s jednoduchým výrobkem.
  • Kratší i delší kurzy, kde se naučíte konkrétní techniky, nebo si vyrobíte něco náročnějšího.
  • Přednášky zaměřené (nejen) na řemesla a udržitelný životní styl.
  • Komunitní akce, jako různá setkání, kultivace kobky a okolí nebo SWAPy.
  • Sobotní a dopolední aktivity pro rodiny s dětmi a seniory.
  • Různé kulturní akce. Třeba koncert, improliga nebo autorské čtení.
  • Nebo třeba právě vaše akce a nápady! Hledáte místo, kde pro svůj spolek uspořádat schůzi, nebo si třeba vyrobit transparenty? Chcete se sejít s přáteli, nebo sousedy? Napište nám na e-mail dok16@mlp.cz a domluvíme se.
 

Jak to funguje?

Po zaškolení můžete v dílně Městské knihovny využívat ruční i elektrické nástroje. V kreativitě se meze nekladou, je potřeba jen dodržovat pravidla provozu. Vybavení tu najdete zejména na práci se dřevem, papírem a knihami, částečně i na práci s kůží či kovem.

Půjčení nářadí je pro držitele čtenářského průkazu zdarma. Pracovní stůl i nářadí si můžete dopředu zamluvit. Materiál si buď můžete přinést vlastní, nebo si jej po předchozí domluvě koupit na místě (zejména dřevo, vruty, brusný papír a další drobnosti).