!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Archeoskanzen Trocnov – ukázka středověkého vesnického života
Památky

Archeoskanzen Trocnov – ukázka středověkého vesnického života

V areálu Památníku Jana Žižky v Trocnově vzniká od roku 2020 archeoskanzen, který bude zaměřen na život v období vrcholného středověku, stavby a stavební postupy této doby. Dokončený by měl být do roku 2024.
Archeoskanzen v Trocnově se skládá ze souboru objektů vytvořených jako rekonstrukce středověkých venkovských staveb odpovídajících 14. až 15. století. V interiérech budou umístěny tematické expozice, některé stavby budou sloužit k interaktivní výuce historie.
 
Jedná se o model středověké vesnice – záměrem tvůrců archeoskanzenu je představit návštěvníkům, jak venkovská obydlí vypadala a jaký byl život středověkého prostého lidu na venkově. Ukáže jak dobové stavby, tak i stavební postupy této doby. Nebudou chybět předměty denní potřeby tehdejších lidí a způsob hospodaření.
 
V expozicích si prohlédnete nábytek, předměty denní potřeby, zemědělské a řemeslné nástroje, zbraně či husitský vůz. Připravuje se také edukační program Středověký muzejní kufřík. Tyto kufříky budou obsahovat repliky středověkých artefaktů z jednotlivých příhraničních regionů (kostýmy, doplňky, keramické, dřevěné či skleněné předměty, hračky, zbraně).

Archeoskanzen bude provozní součástí stávajícího Muzea Památníku Jana Žižky z Trocnova. Stavba bude vysoce specializovaná, náročná činnost spojená s velkým podílem ruční práce a s uplatňováním dobových technologií především opracováním dřeva a tvorbou střech. Hotovo by mělo být do roku 2024.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 26. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace na Vráži

Restaurace na Vráži

Trhové Sviny, Jižní Čechy
Safari Resort

Safari Resort

Borovany, Jižní Čechy
Pension restaurace Centrum

Pension restaurace Centrum

Trhové Sviny, Jižní Čechy