!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Půda plná pohádek na borovanském mlýně
Zážitky

Půda plná pohádek na borovanském mlýně

Na borovanském mlýně máte kromě skvělého ubytování v rekonstruovaném mlýně u rybníka možnost zabavit své děti při prohlídce expozice Půda plná pohádek. V nabídce je i řada dalších aktivit pro celé rodiny s dětmi.
V areálu penzionu čeká na nejmenší návštěvníky stálá výstava českých pohádek s výtvarnou dílnou a pohádkovým krámkem. K vidění jsou jak kladné, tak i záporné postavičky našich klasických českých pohádek, ať už se jedná o Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého, vodníky, čerty... atd. Součástí výstavy je pohádkový krámeček, kde si můžete zakoupit upomínkové předměty včetně ručně vyrobených strašidel, pohádkových postaviček, pohledů, výrobků z hlíny a další. V průběhu roku se zde pořádají Pohádkové dny.

Nabízí se vám možnost stravování na místě, prohlídky domácích zvířat nebo projížďky na koních a další akce pro děti. K dispozici je dětské hřiště. Při ubytování v Penzionu Borovanský Mlýn můžete využít také hřiště pro míčové sporty nebo vlastní rybník se šlapadly, ve kterém lze též rybařit.

Zrekonstruovaný mlýn naleznete na břehu jednoho z jihočeských rybníků 2 km do Borovan. Místo je ideální pro poznávání kulturních a historických památek jižních Čech.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Safari Resort

Safari Resort

Borovany, Jižní Čechy
Restaurace na Vráži

Restaurace na Vráži

Trhové Sviny, Jižní Čechy
Pension restaurace Centrum

Pension restaurace Centrum

Trhové Sviny, Jižní Čechy