Úvod > Aktivity & akce > Akce > Nelítostný pravěk - součást expozice v pražském Triloparku
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
16.2.
2.6.
+ Přidat foto

Nelítostný pravěk - součást expozice v pražském Triloparku

Kdy 16. únor 2019 - 2. červen 2019 Výstavy
Po Plzni a Ústí nad Labem doputovala výstava Nelítostný pravěk i do Prahy! Výstava popisuje poutavou formou souboje o přežití v dějinách přírody. Tyto souboje vyústily v evoluční závody ve zbrojení.
Za celým projektem stojí dvě dekády intenzivní práce špičkového paleomodeláře Radka Labuti a několika sochařů, díky jejichž úsilí vzniklo několik desítek modelů vyhynulých organismů v životní velikosti. Některé exponáty jsou sestaveny do prehistorických výjevů (dioramat), aby se návštěvníci mohli stát tak říkajíc součástí děje a pocítit, jaké to je stanout tváří v tvář šavlozubému tygrovi, jeskynnímu lvovi, ocitnout se před obřím prvohorním akváriem či uprostřed karbonského pralesa s třímetrovou "mnohonožkou", obří vážkou meganeourou a dalšími vyhynulými organismy. Modely jsou doplněny množstvím zkamenělin, aby bylo z výstavy patrné, jaký materiál má umělec/vědec k dispozici, když se pouští do modelování vyhynulých světů.

Celá výstava je lektorována kvalifikovanými, a především zapálenými lidmi, kteří návštěvníky provedou historií života od prvohor až po současnost. Z výstavy je možné navázat a pokračovat do přilehlých Dinosauřích dílen.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 15. 2. 2019

Ubytování a restaurace v okolí