!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Cyklovlak Kokořínský rychlík
Cyklovlak Kokořínský rychlík
">
17.4.
1.11.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Cyklovlak Kokořínský rychlík

  • 17. duben 2021 – 1. listopad 2021
Kokořínský rychlík jezdí z Prahy do oblasti Kokořínska, do městečka Mšeno a zpět každou sobotu, neděli a státní svátek od posledního březnového víkendu do prvního listopadového víkendu.
Soupravu vlaku tvoří legendární motorová lokomotiva československé konstrukce řady T 478.1 a klasické kupátkové vozy vyrobené ve východním Německu v původním provedení. 

Vlak má kapacitu 120 míst k sezení a cca 20 jízdních kol. Kola, kočárky a zavazadla se přepravují v zavazadlovém prostoru jednoho z vozů.

Výletní rychlík vás ráno odveze z Prahy přes Neratovice, Všetaty do Mělníka, na Kokořínsko do Lhotky u Mělníka, Kaniny a Mšena, odkud se můžete vydat na výlety do Kokořínského dolu nebo se vykoupat v prvorepublikových městských lázních ve Mšeně či se osvěžit v parostrojním pivovaru v Lobči.

Vlak odjíždí ze zastávka Praha-Vršovice v 8:26, ze zastávky Praha hlavní nádraží v 8:36 a nazpět se vrací ze Mšena v 17:03.
 

Co navštívit v okolí trati?

Po cestě lze vystoupit a vydat se na kole nebo pěšky a poznávat krásy Kokořínska. Pokud vystoupíte ve Lhotce u Mělníka, tak vás určitě zaujme zdejší skalní obydlí nebo Národnípřírodní památka Holý vrch. Turistické značení po červené vás povede podél rybníka Lhotka a říčky Pšovka až k nejznámějšímu rybníku Harasov, nad kterým se tyčí pískovcové skály. Odtud je to už kousek na hrad Kokořín, který je dominantou tohoto kraje. Za zmínku stojí rovněžskalní útvar Pokličky, ke kterému se dostanete nejlépe po modré z cílové stanice Mšeno.

Pro ty, co vystoupí ve Mšeně a chtějí vidět okolní krajinu z nadhledu, lze doporučit výšlap na Vrátenskou horu, kde je jedna z nejkrásnějších rozhleden v Čechách.
 

Zajímavosti na trase

Zámek Mělník
Barokní stavba stojící na vrchu nad soutokem řek Labe a Vltavy, která tvoří jednu z dominant města Mělníka. Je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Regionální muzeum Mělník
Nachází se v bývalém kapucínském klášteře, původně měšťanského domu pocházejícího z 2. pol. 14. stol. Najdete zde vše o historii vinařství v české vinohradnické oblasti a o historii výroby dětských kočárků v ČR.

Město Mělník
Historické centrum města nabízí nespočet zajímavostí – zámek, podzemí, muzeum, věž kostela sv. Petra a Pavla, radnici, renesanční a barokní domy a další.

Skalní obydlí ve Lhotce
Do skalního pískovcového bloku jsou zde vytesány skalní byty a hospodářské prostory. V rámci expozice si prohlédnete světnici, síň, chlév, sklep a sýpku.

Zrušená trať Lhotka u Mělníka – Střednice
Tip na procházku po tělese bývalé trati, která byla zrušena v roce 1974.

Městské lázně ve Mšeně
Jsou ojedinělým architektonickým dílem ve stylu art déco a patří mezi skvosty regionu. Postaveny byly v roce 1932. Slouží jako městské koupaliště.

Pivovar Lobeč
První písemná zmínka o pivovaru pochází z roku 1586. Od roku 2015 je po 71 letech znovu v provozu a otevřen návštěvníkům.

Hrad Kokořín
Původní hrad byl založen po roce 1320 pravděpodobně pražským purkrabím Hynkem Berkou z Dubé.

Kokořínský důl
Přírodní lokalita mezi obcemi Želízy, Mšeno, Doksy, Dubá, Blíževedly, Vidim, Kokořín a Lhotka.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp SK Mšeno

Kemp SK Mšeno

Mšeno, Střední Čechy
Cidérka Lobeč

Cidérka Lobeč

Lobeč, Střední Čechy
Pension v Ráji

Pension v Ráji

Mšeno, Střední Čechy