Úvod > Co chcete dělat? > Interaktivní muzeum pravěku Trilopark v Praze
Interaktivní muzeum pravěku Trilopark v Praze
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Interaktivní muzeum pravěku Trilopark v Praze

Trilopark je interaktivně-vzdělávacím muzeum, které školám i širší veřejnosti nabízí ucelený pohled na historii života na naší planetě. Můžete si zde prohlédnout expozici jedinečných fosilií, odlít věrnou kopii vyhynulého živočicha, vyzkoušet preparační nástroje nebo očistit model kostry dinosaura.

Interaktivní muzeum Trilopark v Praze 4 nabízí školám i širší veřejnosti zprostředkovat ucelený pohled na historii života na naší planetě. Většina muzejních expozicí je zaměřena na zrak. Člověk má ovšem i jiné smysly. A proto v rámci Triloparku na plný úvazek zaměstnáváme:
 

  • sluch: v rámci komentovaných prohlídek se návštěvníkům věnují zapálení, fundovaní lektoři z oboru, kteří vědí, jak mluvit srozumitelně s dětmi;
 
  • hmat: některé exempláře jsou vyhrazené k ohmatání, což ocení především menší návštěvníci. Kde jinde si sáhnou na pravý dinosauří zub, na stoličku mamuta, veliké trilobity, na zub megalodona a mnoho dalších exemplářů?
 
  • a samozřejmě zrak, protože z naší expozice rozmístěné do vitrín a doplněné modely a bohatým obrazovým materiálem Vám budou oči přecházet... A zde si na své nepochybně přijdou i dospělí, protože na rozlehlé ploše výstavy je rozhodně co prohlížet a dozvídat se...
 

V rámci dílniček jsou zapojeny všechny smysly naráz. Můžete si vytvořit malé odlitky, zkusit si práci s preparační jehlou, domodelovat dinosauří lebku, odkopat velikou dinosauří kostru; a pozor – vytvořit si velikou dinosauří lebku. I když ta už je nad rámec základního vstupného.
 

Expozice Nelítostný pravěk

Stálá výstava popisuje poutavou formou souboje o přežití v dějinách přírody. Tyto souboje vyústily v evoluční závody ve zbrojení.

Za celým projektem stojí dvě dekády intenzivní práce špičkového paleomodeláře Radka Labuti a několika sochařů, díky jejichž úsilí vzniklo několik desítek modelů vyhynulých organismů v životní velikosti. Některé exponáty jsou sestaveny do prehistorických výjevů (dioramat), aby se návštěvníci mohli stát tak říkajíc součástí děje a pocítit, jaké to je stanout tváří v tvář šavlozubému tygrovi, jeskynnímu lvovi, ocitnout se před obřím prvohorním akváriem či uprostřed karbonského pralesa s třímetrovou "mnohonožkou", obří vážkou meganeourou a dalšími vyhynulými organismy.

Modely jsou doplněny množstvím zkamenělin, aby bylo z výstavy patrné, jaký materiál má umělec/vědec k dispozici, když se pouští do modelování vyhynulých světů.

Celá výstava je lektorována kvalifikovanými, a především zapálenými lidmi, kteří návštěvníky provedou historií života od prvohor až po současnost. Z výstavy je možné navázat a pokračovat do přilehlých Dinosauřích dílen.

Ubytování a restaurace v okolí