Úvod > Aktivity & akce > Akce > Mezinárodní den tance v Praze

Mezinárodní den tance v Praze

Kdy 29. duben 2018 Festivaly
Mezinárodním dnem tance byl zvolen 29. duben, a tak se i letos roztančí v tento den náměstí, parky a nádraží nejen v Praze, ale i v dalších městech České republiky. Jako obvykle budou vybrané taneční školy a studia nabízet speciální taneční programy.

V roce 1982 poprvé vyhlásil Taneční komitét ITI (International Theatre Institut- Mezinárodní divadelní ústav) 29. duben Mezinárodním dnem tance. Od té doby je tento den každoročně oslavován po celém světě na památku narození velkého tanečního reformátora Jeana-Georgese Noverrea (1727)

Každý rok je vyzvána známá taneční osobnost k sepsání Poselství, které je pak šířeno po celém světě. Záměrem Mezinárodního dne tance a Poselství je spojit dohromady všechen tanec, jeho různé podoby a projevy, oslavit tuto divadelní formu a radovat se z její univerzality, rušící veškeré politické, kulturní a etnické bariéry a spojit lidi dohromady v míru a přátelství společným jazykem – tancem.

V roce 1995, v úsilí spojit všechny mezinárodní taneční organizace a oslavit Mezinárodní den tance společně, vstoupil Taneční komitét ITI/UNESCO ve spolupráci s Mezinárodní taneční radou (CIDD-UNESCO) a Mezinárodní taneční aliancí (WDA).

Celý popis
Naposledy změněno: 14. 2. 2018

Ubytování a restaurace v okolí