Úvod > Co chcete dělat? > Geofun – 17. listopad 1989 ožívá v mobilních telefonech
Zážitky

Geofun – 17. listopad 1989 ožívá v mobilních telefonech

17. listopad je jedním z nejvýznamnějších dní historie naší republiky. Faktem je, že čím dál více lidí neví, co se přesně událo. Sametová revoluce? Pád komunismu? Vznik Občanského fóra? Nějaké demonstrace studentů? Připomeňte si osudové okamžiky našich dějin aplikací Geofun.
Poznejte  tento vyjímečný den naší historie moderním, zajímavým a autentickým způsobem. Do Prahy přichází oblíbená geolokační mobilní aplikace Geofun, která nabízí spoustu zábavy, v tomto případě ale i poučení. Je obecně známé, že nejlepším způsobem, jak Geofun poznat, je na vlastní kůži jej vyzkoušet. Jakým způsobem postupovat?

Po bezplatném stažení aplikace (pro mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS) naleznete úkol nazvaný Sametová Praha a ten si do aplikace nahrajete. Poté je nutné přijít na Národní třídu k památníku 17.11.1989. A tam? To už zažijete sami. Je možné jen zmínit, že uvidíte autentická videa, fotografie a mnoho dalšího.

Připomenete si i jednoho z hlavních aktérů Sametové revoluce, Václava Havla. Jeho roli v revoluci, ale i odlehčení v podobě rozjezdu divadelní kariéry prvního prezidenta České republiky.