Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní festival Zlatá Praha 2020
Mezinárodní festival Zlatá Praha 2020
"> "> ">
23.9.
26.9.
+ Přidat foto

Mezinárodní festival Zlatá Praha 2020

Kdy 23. září 2020 11:00 - 26. září 2020 19:00 Festivaly
Čtyři dny nabité kulturou. Oceňované počiny minulosti i současné umělecké tendence. Vše v prostředí staré Prahy.

Místo pro setkávání špičkových umělců ze všech koutů světa. Událost, kde se diváci potkávají se svými oblíbenými hvězdami.  Přehlídka, jež láká milovníky umění na bohatý program již padesát šest let. Prestižní mezinárodní soutěž je doplněna doprovodným programem: videotékou, workshopy, koncerty, prezentacemi televizních společností, projekcemi a setkáními s renomovanými režiséry, producenty a choreografy a jejich tvorbou.

Zlatá Praha je jedinečným mezinárodním festivalem prezentující nejlepší televizní hudební a taneční pořady a filmy všech žánrů. Prestižní mezinárodní soutěž je doplněna bohatým doprovodným programem: videotékou, workshopy, koncerty, prezentacemi televizních společností, projekcemi a setkáními s renomovanými režiséry, producenty a choreografy a jejich tvorbou.

Pořadatelem Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha (dále jen MTF ZP) je Česká televize. Posláním festivalu je umožnit prostřednictvím soutěže, odborných setkání, promítání a videotéky širší poznání televizních, hudebních, tanečních a divadelních pořadů a filmů z celého světa.

Svým pojetím MTF ZP podporuje mezinárodní výměnu pořadů, je místem setkání jejich tvůrců, výrobců, vysílatelů a distributorů a iniciátorem spolupráce mezi nimi.

Podmínkou prezentace televizních pořadů a filmů v mezinárodní soutěži a ve videotéce je umělecká úroveň snímků. Vedení MTF ZP si zároveň vyhrazuje právo vyřadit snímek, který by po stránce etické či estetické byl v rozporu s posláním veřejnoprávní televize.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 12. 2019