Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní festival Zlatá Praha 2021
Mezinárodní festival Zlatá Praha 2021
"> ">
22.9.
25.9.
+ Přidat foto
Festivaly

Mezinárodní festival Zlatá Praha 2021

Kdy 22. září 2021 11:0025. září 2021 19:00
Čtyři dny nabité kulturou. Oceňované počiny minulosti i současné umělecké tendence. Vše v prostředí staré Prahy.

Festival proběhne od 22. do 25. září a již sedmým rokem jej hostí Nová scéna Národního divadla.

Zahájení letošního 58. ročníku mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha se ujme legendární český houslový virtuóz Václav Hudeček. 

O festivalu
Zlatá Praha je jedinečným mezinárodním festivalem prezentující nejlepší televizní hudební a taneční pořady a filmy všech žánrů. Prestižní mezinárodní soutěž je doplněna bohatým doprovodným programem: videotékou, workshopy, koncerty, prezentacemi televizních společností, projekcemi a setkáními s renomovanými režiséry, producenty a choreografy a jejich tvorbou.

Pořadatelem Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha (dále jen MTF ZP) je Česká televize. Posláním festivalu je umožnit prostřednictvím soutěže, odborných setkání, promítání a videotéky širší poznání televizních, hudebních, tanečních a divadelních pořadů a filmů z celého světa.

Svým pojetím MTF ZP podporuje mezinárodní výměnu pořadů, je místem setkání jejich tvůrců, výrobců, vysílatelů a distributorů a iniciátorem spolupráce mezi nimi.

Podmínkou prezentace televizních pořadů a filmů v mezinárodní soutěži a ve videotéce je umělecká úroveň snímků. Vedení MTF ZP si zároveň vyhrazuje právo vyřadit snímek, který by po stránce etické či estetické byl v rozporu s posláním veřejnoprávní televize.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 9. 2021