Úvod > Aktivity & akce > Akce > Kata Sedlak - Dětství

Kata Sedlak - Dětství

Kdy 8. březen 2019 10:00 - 22. duben 2019 19:00 Výstavy
Slovenská fotografka Kata Sedlak proměnila svoje každodenní mateřství do fotografické eseje, plné absolutní důvěry a blízkosti domova. Autorka hledáčkem svého fotoaparátu zachycovala nezkrotnou intenzitu dětských emocí, prožitků a vzájemných vztahů.
Automatické, neoriginální, příliš osobní, sentimentální, bez nadhledu, kýčovité. Těmito slovy se prvoplánově vybízí hodnotit fotografování vlastních dětí. A dokonce to pokládat za umění a prezentovat se tím v galerii? Ano, u fotografování Katy Sedlak je objektivní pouze objektiv. Autorka totiž nefotí děti, ale dětství.

V každodenní rutině starostí o domácnost, spokojenost a rozvoj dětí najednou autorka objevuje zajímavou kompozici, moment pro vznik obrazu. Bez zaznamenávání prvních krůčků, prvního vypadnutého zubu či oslavy narozenin, vytváří atlas dětství, do kterého ji děti pouští. Do jejich „tady a teď“, do nezastavitelného toku prožívání. Do emocí, které autorka abstrahuje do polocelků, nadhledů a podhledů. S vodou, oblohou i bezpečím domova. Zastavuje tak unikátní okamžiky sžívání se se světem, sebou samým i svými blízkými, kdy z nich vyzařuje jejich dětská odevzdanost i bezprostřední radost z vlastních objevů.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 3. 2019
26.4.
16.6.
Miroslav Hucek - Domovy

Miroslav Hucek - Domovy

Praha 1, Praha
10.5.
26.5.
Obrazy a skici - Jozef Macko

Obrazy a skici - Jozef Macko

Praha 2, Praha

Ubytování a restaurace v okolí