Úvod > Co chcete dělat? > Leica Gallery Prague
Leica Gallery Prague
"> Leica Gallery Prague "> "> z výstavy Michel Comte - Not Only Women "> z výstavy Antonín Kratochvíl - Domovina "> z výstavy Jan Lukas – Newyorský deník 1966-1990 "> knihkupectví "> kavárna - Leica Gallery Café
Přidat foto
Kultura

Leica Gallery Prague

Fotografická galerie v centru Prahy s galerijní kavárnou a knihkupectvím zaměřeným na fotografii. Cílem galerie je zvyšování povědomí o fotografii mezi širokou veřejností.
Leica Gallery Prague o.p.s. působí na poli umění od roku 2002 a soustředí se výhradně na fotografickou tvorbu. Kromě prezentace světových umělců je galerie zaměřena hlavně na vystavování a podporu současné české a slovenské fotografie v Česku a zahraničí. Vedle výstavních prostor ve Školské ulici na Praze 1 provozuje Leica Gallery Prague také galerijní kavárnu s knihkupectvím zaměřeným na fotografické publikace z tuzemské i zahraniční produkce.

Ve Školské ulici je k vidění ročně pět až šest výstav, které jsou provázeny rozmanitým doprovodným programem jako jsou pravidelné besedy s osobnostmi oboru fotografie, komentované prohlídky, výtvarné dílny pro děti a různé typy workshopů. Na prezentaci českých a slovenských fotografů spolupracuje Leica Gallery Prague také s řadou zahraničních galerijních subjektů. Jako jediná česká galerie byla již čtyřikrát vybrána k účasti na Paris Photo, nejprestižejší přehlídce fotografie na evropském kontinentě.

V srpnu 2012 se galerie stala oficiální součástí světové sítě Leica galerií s dalšími zastoupeními v různých světových metropolích, od Frankfurtu, Salzburgu, Vídně, Milána až po New York, Sao Paulo, Singapore nebo Tokio. Tato nadnárodní síť čítá v současné době 15 galerií.