Úvod > Co chcete dělat? > Poklad na Zlaté Sázavě – po vodě za dobrodružstvím, po souši za historií
Zážitky

Poklad na Zlaté Sázavě – po vodě za dobrodružstvím, po souši za historií

CK Adrenaline Centre díky mnohaletým zkušenostem průvodců a organizátorů sportovně a expedičně laděných akcí nabízí řadu programů a kurzů pro školy. Akce Poklad na Zlaté Sázavě je připravena na míru školním kolektivům s doprovodem. Ideálním dopravním prostředkem je vlak – Posázavský Pacifik.
Skupina se rozdělí na dvě poloviny – první skupina začne na řece v Týnci nad Sázavou, zatímco druhá bude na pěším výletu se startem z Jílového u Prahy. Na oběd se skupiny sejdou v Kamenném Přívozu a v aktivitách se vystřídají – vodáci budou pokračovat po souši stezkou v opačném směru a pěšáci doplují na kanoích do Pikovic. Odjezd i návrat společný.

Sázava je právem považována za jednu z nejhezčích řek v Čechách. Její jméno je odvozeno od keltského sath-ava a znamená řeka tekoucí mezi borovými lesy. Sázava pramení v kopcích Českomoravské vrchoviny a po více jak 200 kilometrech se vlévá do Vltavy asi 20 kilometrů jižně od Prahy. Divokost jejích peřejí závisí na vodním stavu. Vodácky obtížnou se ale stává pouze velmi zřídka. Vzhledem k jejímu charakteru, poloze a dostupnosti to je ideální řeka na jednodenní vodácké vyžití. Splouvaný úsek Týnec nad Sázavou – Píkovice je jednou z nejvyhledávanějších vodáckých lokalit v ČR.

Naučná stezka Jílovské zlaté doly nás seznámí s pozůstatky po historické i novodobé těžbě zlata. Stezka byla zřízena jako doplněk stálé expozice Regionálního muzea v Jílovém u Prahya představuje zajímavou a názornou ukázku jednoho z přírodních bohatství Středočeského kraje. Během trasy dlouhé necelých 6 km je možné fakultativně navštívit štolu svatého Josefa, která je zpřístupněna veřejnosti. Dříve než stezka klesne do údolí řeky Sázavy zhlédneme nejvyšší kamenný most ve střední Evropě. Tento technický unikát se klene přes údolí Kocour ve výšce 41,5 m. Ze Žampachu půjdeme podél 1400 m dlouhého vodního náhonu do Kamenného Přívozu.

Jsme specialisté na rafting a vodácké akce v Čechách. Připravíme kompletní outdoorový program dle vašich představ a požadavků na dopravu, ubytování a stravu. Poradíme s výběrem destinace, organizujeme firemní akce, akce na přání, teambuilding, incoming a dále rafting v ČR.

 

Provozovatel

MAD MAT SPORT s.r.o.

Školská 34
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 222 230 205
Tel.:
+420 603 440 798
Email:
rezervace@Adrenal...
Email:
info@AdrenalineCe...
WWW:
www.AdrenalineCen...
WWW:
www.MadMat.cz
GPS:
50,079804 14,423923
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

4,0 hodiny