Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > W. A. Mozart – Korunovační mše v kostele u Karlova mostu
barokní varhany
Hudební a divadelní akce

W. A. Mozart – Korunovační mše v kostele u Karlova mostu

26. 9. máte možnost uslyšet jedinečné skladby věhlasného skladatele Wolfganga Amadea Mozarta, které rozezní kostel Nejsvětějšího Salvátora. Tento kostel je jedinečným barokním prostorem s bohatou historií. Leží v srdci Prahy, v magickém místě přímo u Karlova mostu.
Korunovační mše (Krönungsmesse) je jednou z nejvýznamnějších Mozartových duchovních skladeb. Mistr ji napsal pravděpodobně na počest výročí korunovace zázračného obrazu Panny Marie v roce 1779. Mezi její hlavní rysy patří lehká hravost, lyrický nádech, harmonie, bezstarostnost a melodický jas. Tato skladba se záhy po svém vytvoření stala předlohou typické mešní kompozice a Mozart tak inspiroval celé další generace skladatelů.

Na programu je kromě plné verze Korunovační mše také několik dalších skladeb, jako je Mozartova Malá noční hudba nebo Toccata a Fuga a moll J. S. Bacha.

Vystoupí orchestr Capella Regia Praha, smíšený sbor a renomovaní sólisté. Za dirigentským pultem bude stát Robert Hugo, který je specialistou na původní interpretaci děl.

 

Provozovatel

Armonico Praga

Křižovnické náměstí 1
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 777 888 048
Email:
perinmilada@gmail...
Email:
armonicopraga@gma...
WWW:
www.pragueclassic...
GPS:
50,085988 14,414236
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Lampář na Karlově mostě

Stejně jako v minulých letech máte opět možnost v předvánočním čase potkat na Karlově mostě lampáře, který bude rozsvěcet plynové osvětlení pomocí dlouhé tyče. Každý den od neděle 27.11.2022 do pátku 23.12.2022.
Praha 1, Praha

Výstava betlémů v Muzeu Karlova mostu – Tridentské betlémy

Přijďte nasát atmosfétu a kouzlo Vánoc do Muzea Karlova mostu. I letos pro vás Muzeum Karlova mostu připravuje již tradiční výstavu betlémů.
Praha 1, Praha

Divadlo Lucie Bílé – Milionový údržbář

Komedie Milionový údržbář s Petrem Nárožným a Veronikou Freimanovou v hlavní roli na scéně Divadla Lucie Bílé.
Praha 1, Praha

Divadlo Lucie Bílé – Třináct u stolu

Divadlo Lucie Bílé uvádí novou komedii se Simonou Stašovou a Miroslavem Etzlerem v hlavních rolích.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Venkovní úniková hra Tajemství iluminátů

Vyzkoušejte tajemnou outdoorovou únikovku v kulisách stověžaté Prahy. Pojďte vyřešit skutečnou záhadu a odhalte tajemství Starého Města pomocí zajímavých gadgetů, nástrojů a metod.
Praha 1, Praha

Muzeum Karlova mostu

Korunovační průvody i války, slavnosti i povodně, výjimečnost i každodennost – vše o Karlově mostě! V několika sálech původního Křižovnického špitálu a kostela sv. Ducha (sv. Františka) se setkáte s historií jedinečného místa a jedinečné stavby. Poznejte život mostu a lidí kolem něj!
Praha 1, Praha

Artbanka Museum of Young Art

Nově otevřené muzeum v centru Prahy představující to nejlepší a nejprovokativnější ze současného mladého umění v prostoru velkolepého barokního prostoru paláce Colloredo-Mansfeld.
Praha 1, Praha

Colloredo-Mansfeldský palác v Praze

Colloredo – Mansfeldský palác patří pod správu Galerie hlavního města Prahy. Objekt je zpřístupněn veřejnosti od června 2013. Součástí paláce je ohromující barokní taneční sál s freskou od Pietra Scottiho a Giovanniho Battisty Zeista.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

The Prague Beer Museum – ochutnávky speciálních piv v Praze

V Praze je možné navštívit pivní par The Prague Beer Museum neboli Pražské muzeum piva. Klasický interiér pivního baru nabízí přátelskou a neformální atmosféru. K dispozici je hostům 80 míst k sezení, více než 30 míst ke stání a v létě pak zahrádka.
Praha 1, Praha

The Mozart Prague

Hotel The Mozart Prague je bývalou rezidencí hraběte Karla Pachty a kdysi v něm při svém pobytu ve městě přespával Mozart; palác se pyšní nádhernými nástěnnými malbami, klenutými stropy, sochami a krby.
Praha 1, Praha

Dům U Zlatého hada

Nárožní dům U zlatého hada vznikl na dvou středověkých stavebních parcelách spojených v roce 1419. Z doložených historických spisů zde býval proslulý šenk. Domovní znamení dům obdržel až v 18. století, kdy v něm byla lékárna.
Praha 1, Praha

Hotel Four Seasons na Praze 1

Pětihvězdičkový hotel Four Seasons se nachází na břehu řeky Vltavy, jen několik kroků od Karlova mostu a pokoje nabízí ten nejlepší výhled na Pražský hrad. Hotel je v historickém centru vás nadchne magickou atmosférou místa a zároveň vysokým standardem poskytovaných služeb.
Praha 1, Praha