!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Trhy na Plovárně
Trhy na Plovárně
">
6.6.
30.9.
+ Přidat foto
Lidová řemesla a trhy

Trhy na Plovárně

Kdy 6. červen 2020 8:0030. září 2020
Pražané budou mít od soboty 6. června nové místo, kam zajít pro čerstvé a lokální suroviny. Na levém břehu Vltavy kousek od Čechova mostu se totiž otevřou nové Trhy na Plovárně, které každou sobotu nabídnou prodejce se zeleninou, ovocem, lokálním pivem, s rybami či místními víny.
Nebude chybět ani doprovodný program jako například neplacený hlídaný dětský koutek či vyhlídkové plavby parníkem ke Karlovu mostu a zpět. Ty budou v sobotu 6. června pro návštěvníky zdarma. Trhy se nachází v areálu Občanské plovárny.

Trhy na Plovárně jsou zajímavé nejen místem, které vybízí k návštěvě a následné procházce kolem Vltavy, ale také skladbou lokálních dodavatelů, kteří se zde prezentují. Ať už se jedná o vinaře, malé pivovary, zelináře nebo ovocnáře. Za čerstvými potravinami mohou Pražané vyrazit každou sobotu od 8.00 do 14.00 hodin.

Trhy na Plovárně nabídnou pestrou škálu prodejců. Nakoupit mohou návštěvníci řezané květiny, české ovoce a rajčata, výběrové oleje, pesta i octy. O nápoje se mimo jiné postará rodinné vinařství Vican či Pivovar Národní, který vaří vlastní pivo Lion v areálu Voršilského kláštera ze 17. stol. na Národní třídě. Právě Pivovar Národní patří společně s Trhy na Plovárně a přilehlou Občanskou plovárnou do portfolia Coloseum Restaurants. Jejich vůbec nejznámější značkou, letos slavící 25 let na trhu, je Pizza Coloseum s pobočkami po celé republice.

Kromě stánků čeká zájemce také třicetiminutová vyhlídková plavba parníkem po Vltavě, ta bude v sobotu 6. června zdarma. Každou sobotu bude zároveň k dispozici neplacený hlídaný dětský koutek.

Občanská plovárna byla postavena už v roce 1840, a stala se tak prvními pražskými říčními lázněmi. Jedním z pravidelných návštěvníků byl i malý Franz Kafka s otcem, kteří pár set metrů odtud bydleli. Svému původnímu účelu sloužila plovárna až do poloviny 20. století. V posledních letech sloužila jako restaurace, v minulém roce byla dokončena náročná rekonstrukce a v současné době je možné si ji pronajmout pro uspořádání firemních a soukromých akcí.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 6. 2020