!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Tajemné světy Jaromíra Šofra
Tajemné světy Jaromíra Šofra
">
18.9.
17.11.
+ Přidat foto
Výstavy

Tajemné světy Jaromíra Šofra

Kdy 18. září 2019 10:0017. listopad 2019 18:00
Podivuhodně nadčasové obrazy úzce navazující na meziválečnou a poválečnou surrealistickou tradici. Stejně překvapivá jako obrazy samotné je osobnost jejich autora, jednoho z nejproslulejších českých filmových tvůrců.
Podivuhodně nadčasové obrazy, úzce navazující na meziválečnou a poválečnou surrealistickou tradici, nabídne letos na podzim galerie Novoměstská radnice. Stejně překvapivá jako obrazy samotné je v tomto případě osobnost jejich autora. Namaloval je totiž v posledních desetiletích jeden z nejproslulejších českých filmových tvůrců, kameraman Jaromír Šofr , který se podílel například na snímcích Ostře sledované vlaky, Rozmarné léto, Skřivánci na niti, Postřižiny či Obsluhoval jsem anglického krále. Jeho obrazotvornost se na malířském plátně mohla rozvinout nespoutána už požadavky scénáře či záměrem režiséra. Přesto se filmová zkušenost do Šofrovy malířské tvorby promítá minimálně v tom, že jeho díla bez výjimky představují obrazy s příběhem, podněcujícím divákovu fantazii a zvoucím do okouzlujícího světa fantazie.

Galerie v přízemí radnice otevřena denně kromě pondělí.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 10. 7. 2019