Úvod > Kalendář akcí > Svatomartinské víno v Botanické zahradě - Svatomartinský přípitek
Svatomartinské víno v Botanické zahradě - Svatomartinský přípitek
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> vinice.jpg
11.11.
+ Přidat foto

Svatomartinské víno v Botanické zahradě - Svatomartinský přípitek

Kdy 11. listopad 2019 11:00 - 17:00 Gastronomické akce
V pondělí 11. listopadu přesně v 11:11 se na vinici sv. Kláry dle tradice poprvé otevřou lahve s letošním Svatomartinským vínem. Přijďte ochutnat mladá vína českých vinařů a poodhalit tak kvalitu nového ročníku.

Vinotéka na Vinici sv. Kláry je tradičně místem oslavy vína z nové sklizně. Přijďte i letos ochutnat mladá vína a poodhalit tak kvalitu nového ročníku. Těšit se můžete na sváteční dobroty včetně husích specialit a koláčů. Příjemnou atmosféru dokreslí tóny jazzu a swingu. Oslavy sv. Martina potrvají na vinici sv. Kláry do 17 hodin.

Ani uspěchaná moderní doba nepřerušila dodržování některých tradic našich předků. Svatomartinský přípitek mladými víny patří i dnes k oblíbeným zvykům. Ke svátku sv. Martina, a k mladým vínům obzvláště nejlépe hodí pečená husa, kaldoun a další podobné delikatesy. Ani ty nebudou v neděli 11. listopadu na vinici sv. Kláry chybět. Milovníci sladkých pochoutek by si neměli nechat ujít skvělé koláče ze Zámecké pekárny. A aby byl zážitek z dobrého jídla i vína dokonalý, bude i tentokrát vinicí znít hudba.

I letos si na vinici sv. Kláry přesně v 11 hodin a 11 minut připijete nejlepšími mladými
i Svatomartinskými víny z nabídky českých i moravských vinařství. Památkově chráněná vinice sv. Kláry má jedinečného genia loci a nádherný výhled, který se z ní naskýtá. Za příznivého počasí si nenechte ujít možnost posezení na jedné z teras viničního domku. Pokud by ale svatý Martin v den svého svátku do Prahy přijel v mrazivém hávu a na bílém koni, budou k dispozici venkovní přímotopy a deky, nebo se můžete zahřát u hořícího krbu uvnitř vinotéky.

Celý popis
Naposledy změněno: 31. 5. 2019