Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň
Svatohubertské slavnosti
Historické a vojenské akce

Svatohubertské slavnosti na zámku Loučeň

Svátek patrona myslivosti v podzimem zbarveném nádherném zámeckém parku v Loučni s ukázkami tradic myslivosti, které potěší malé a velké.

Oblíbené slavnosti na počest patrona všech myslivců, svatého Huberta, se opět vrací na zámek Loučeň. Letos připadlo toto veselí věnované myslivosti a hodování, na 7. – 8. listopad 2015. Na již 6. ročník oblíbených Svatohuberstských slavností vás všechny srdečně zve knížecí nadlesní Josef Schwarz.

Návštěvníky, kteří k nám přijdou oslavit Svatohubertské slavnosti, čeká takřka kompletní přehlídka jednotlivých typů loveckých psů a chybět nebude ani atraktivní sokolnické vystoupení dravých ptáků.

Těšit se můžete také na poznávací soutěže pro děti.  V sobotu, od 15ti hodin, pak můžete přijít do zámeckého kostela Nanebevzetí Panny Marie, zhlédnout jedinečnou Svatohubertskou mši, ze které si každý jistě odnese nevšední zážitek.
 
Kdo je to svatý Hubert?
Stejně tak jako každé řemeslo má svého patrona, i myslivci mají svého svatého ochránce. Není jím nikdo jiný než svatý Hubert, patron všech myslivců, který zobrazován bývá vždy po boku jelena se zlatým křížem. 
 
Přehlídka loveckých psů a sokolníků
Ti, co mají rádi tradiční ukázky cvičených psů, či opeřenců, by měli zbystřit. Součástí nabitého programu Svatohubertských slavností bude totiž také zajímavá přehlídka loveckých plemen. Tentokrát se objeví hned několik typů loveckých psů. Sobota je vyhrazena pro slídiče, mezi nimiž vyniká irský setr, nebo gordon setr, v neděli pak bude den ohařů, mezi nimiž zaujímá hlavní roli čistě domácí plemeno, totiž český fousek. V pozadí nezůstanou ani zajímavé ukázky dravých ptáků. Krásné dravé ptáky si budete moci prohlédnout z bezprostřední blízkosti, pohladit jejich hebké pěří a dokonce vyzkoušet váhu takového dravce, kdy vám za asistence zkušeného sokolníka posadí opeřence na ruku.
 
Zvěřinové hody i Svatohubertská mše
Nedílným členem pravých mysliveckých slavností jsou jistě také zvěřinové hody a ani naše slavnosti nebudou výjimkou. Během nich můžete přijít potěšit své chuťové buňky nějakou vybranou zvěřinovou specialitou do naší zámecké restaurace hotelu Maxmilian Lifestyle Resort nebo do restaurace Vtipná kaše. Ovšem Svatohubertské slavnosti nejsou pouze o ukázkách zvířat a hodování. Mimo to také proběhne nevšední a zajímavá Svatohubertská mše, doprovázená trubači, která začne v sobotu od 15ti hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Po celé dny se můžete těšit na soutěže pro dospělé i děti na téma myslivosti a přírody. Chybět nebudou ani prohlídky zámku s Bílou paní, dětské prohlídky pro ty nejměnší, s ochutnávkou čokolády či kutnohorských vín.
 
Program pro sobotu a neděli:

11:00 – zahájení 5. ročníku Svatohuberstkých slavností
11:15 – ukázka práce sokolníků
11:30 – ukázka loveckých psů
12:30 – myslivecké tradice
13:00 – ukázka práce sokolníků
14:00 - ukázka loveckých psů
14:30 - ukázka práce sokolníků
15:00 – POUZE V SOBOTU – Svatohubertská bohoslužba slova v kostele Nanebevzetí Panny Marie
16:00 – pasování myslivce; myslivecké tradice

Celým program budou provázet trubači Střední lesnické školy ze Šluknova. 
Přijďte tedy oslavit den myslivosti, svátek svátého Huberta, právě k nám na zámek Loučeň. Lákavý venkovní program s prohlídkou parku a labyrintária pořídíte za jednotné vstupné 50 Kč.

Otevřeno bude od 10:00 do 17:00. Program pak začíná v 11:00 a končí v 16:00.

Provozovatel

Zámek Loučeň

Nymburská 1
289 37 Loučeň
Tel.:
+420 325 585 228
Email:
infocentrum@zamek...
WWW:
www.zamekloucen.cz
GPS:
50,287060 15,024335
 
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Zimní prohlídky zámku Loučeň

Již od roku 2011 je zámek Loučeň otevřen nepřetržitě po celý rok! Nebojte se proto přijet i v zimní sezóně.
Nymburk, Středočeský kraj

Příběh vánočního stromečku na zámku Loučeň – radosti Evropy

Již popáté budou zámecké komnaty vyzdobeny více než dvacítkou speciálně nazdobených vánočních stromečků.
Loučeň, Středočeský kraj

Silvestr v jednu na zámku Loučeň

Již tradičně vás zveme na netradiční zámeckou oslavu Silvestra. I tentokrát začínáme ve 13 hodin a opět navštívíme tři na hony vzdálené země.
Loučeň, Středočeský kraj

Silvestr na Chateau Mcely

Silvestrovská show.
Mcely, Středočeský kraj

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.
Loučeň, Středočeský kraj

Labyrintárium Loučeň – první v České republice, jediné v Evropě

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, ba ani v Evropě, pak jste se ocitli na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte, ať už vědomě, či podvědomě, je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.
Loučeň, Středočeský kraj

Prameniště Boží voda v Loučeni

Studánku Boží Voda dala vybudovat Marie Alžběta, vdova po generálu Karlu Boromeovi, knížeti z Furstenberku současně s pomníkem knížete padlého v napoleonských válkách.
Loučeň, Středočeský kraj

Jívový rybník

Nedaleko městečka Loučeň se nachází Jívový rybník, nazývaný také Jívák. Turisty sem láká okolní příroda, lesy nebo koupání.
Loučeň, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.
Loučeň, Středočeský kraj

Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Máte smysl pro romantiku? Pak pocit prázdného žaludku nezaháněje jen tak obyčejným způsobem. Objednejte si piknikový koš v zámeckém parku na Loučeni!
Loučeň, Středočeský kraj

Lovecký hotel zámek Jívák

Hotel stojí na hrázi rybníka Jívák, uprostřed lesa. Původní stavba byla zbudována v roce 1935 jako pivnice s tančírnou. Později byla přestavěna na zájezdní hostinec. Zdejší kuchyně je známá nejen svými zvěřinovými specialitami, ale také přípravou na lávovém venkovním grilu a v domácí udírně.
Loučeň, Středočeský kraj

Chateau Mcely – zámecký eco-chic hotel

Zámecký eco-chic hotel leží necelou hodinu jízdy z Prahy. Je ideálním místem pro romantické pobyty, odpočinek v lázních, rodiny s dětmi, svatby i netradiční firemní setkání.
Mcely, Středočeský kraj