!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Soutěž Muzeum roku
Soutěž Muzeum roku
">
1.4.
31.3.
+ Přidat foto

Soutěž Muzeum roku

Kdy 1. duben 2019 - 31. březen 2020 Výstavy
Nadchli jste se při svých cestách pro některé muzeum či galerii? Chtěli byste se o svůj názor podělit a poskytnout tak inspiraci při vymýšlení budoucích výletů? Sdílejte své hodnocení a zapojte se do návštěvnické soutěže Muzeum roku. Tři z vás budou vylosováni a jako bonus získají hodnotné ceny.
Soutěž Muzeum roku vznikla jako součást Národní soutěže muzeí Gloria musaealis a zaměřuje se na názor návštěvníků. Jejím cílem je propagovat činnost muzeí a galerií mezi veřejností a získat zpětnou vazbu od návštěvníků.

Instituce tak mohou být oceněny nejen odborně uznávanou Cenou Gloria musaealis, ale i Cenou Muzeum roku. Pořadí institucí na prvních třech místech bývá odhaleno vždy v květnu v rámci slavnostního vyhlášení výsledků Národní soutěže muzeí Gloria musaealis.

Soutěže se mohou zúčastnit všichni zájemci zaregistrovaní na portálu do-muzea.cz, na kterém dle nastavených kritérií bodově ohodnotí navštívená muzea. Z nich pak budou vylosováni tři výherci, kteří obdrží hodnotné ceny. Jedním z lákavých benefitů pro výherce soutěže Muzeum roku je propůjčení členského průkazu Asociace muzeí a galerií ČR, z. s.

Průkaz člena AMG opravňuje výherce k volnému vstupu do všech členských institucí AMG (cca 300 členů), jejichž přehled naleznete v Adresáři muzeí a galerií ČR na webu AMG.
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 2. 2020