!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Festival muzejních nocí 2020 - přerušeno od 12. do 25. října
Festival muzejních nocí 2020 - přerušeno od 12. do 25. října
"> "> "> ">
10.10.
14.11.
+ Přidat foto
Festivaly

Festival muzejních nocí 2020 - přerušeno od 12. do 25. října

Kdy 10. říjen 2020 – 14. listopad 2020
XVI. ročník Festivalu muzejních nocí 2020 bude probíhat ve dnech 10. října až 14. listopadu 2020!
Festival zahájí Praha v sobotu 10. října 2020 a zakončen bude dne 14. listopadu 2020 v Brně (na toto datum byla přeložena mj. i Evropská muzejní noc 2020). Ostatní místa v České republice se mohou připojit tím, že se znovu zaregistrují se svojí Muzejní nocí na webových stránkách kampaně.

Fenomén muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let ke stálým prezentacím kulturního dědictví zvláště atraktivním způsobem. Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání.

Zdarma nebo za symbolické vstupné můžete během pěti týdnů postupně navštívit celou řadu muzeí a památek, které nabídnou kromě neobvyklých nočních prohlídek stálých expozic a výstav také řadu doprovodných kulturních programů. Muzejní noci se vyznačují neopakovatelnou atmosférou a nabízejí nečekané návštěvnické zážitky. Nenechte si je ujít!

Muzea a galerie zůstanou otevřeny do pozdních nočních hodin a nabídnou svým nočním návštěvníkům něco, co není v jejich denním programu běžné. Volným vstupem počínaje a speciálními akcemi konče. Koncerty, divadelní a taneční představení, performance, ukázky řemesel, ochutnávky dobových jídel, soutěže a kvizy pro děti i dospělé, workshopy, přednášky, videoprojekce, besedy s vystavujícími autory, módní přehlídky, komentované prohlídky v dobových kostýmech, zajímavosti ze „zákulisí“ muzea, prezentace běžně nevystavených exponátů... a mnohá další neobvyklá setkání s minulostí i přítomností nabízejí na přelomu října a listopadu v nezvyklou noční dobu muzea a galerie napříč Českou republikou.

Přijďte tento svátek oslavit společně s muzejníky!
Zobrazit více
Naposledy změněno: 11. 10. 2020