Úvod > Kalendář akcí > Festival muzejních nocí 2020

Festival muzejních nocí 2020

Kdy 15. květen 2020 - 13. červen 2020 Festivaly
XVI. ročník Festivalu muzejních nocí 2020 bude probíhat ve dnech 15. května až 13. června 2020!
Fenomén muzejních nocí patří ve velkých evropských metropolích již řadu let ke stálým prezentacím kulturního dědictví zvláště atraktivním způsobem. Muzea a galerie nabízejí nočním návštěvníkům kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání.

Zdarma nebo za symbolické vstupné můžete během tří týdnů postupně navštívit celou řadu muzeí a památek, které nabídnou kromě neobvyklých nočních prohlídek stálých expozic a výstav také řadu doprovodných kulturních programů. Muzejní noci se vyznačují neopakovatelnou atmosférou a nabízejí nečekané návštěvnické zážitky. Nenechte si je ujít!

Muzea a galerie zůstanou otevřeny do pozdních nočních hodin a nabídnou svým nočním návštěvníkům něco, co není v jejich denním programu běžné. Volným vstupem počínaje a speciálními akcemi konče. Koncerty, divadelní a taneční představení, performance, ukázky řemesel, ochutnávky dobových jídel, soutěže a kvizy pro děti i dospělé, workshopy, přednášky, videoprojekce, besedy s vystavujícími autory, módní přehlídky, komentované prohlídky v dobových kostýmech, zajímavosti ze „zákulisí“ muzea, prezentace běžně nevystavených exponátů... a mnohá další neobvyklá setkání s minulostí i přítomností nabízejí na přelomu května a června v nezvyklou noční dobu muzea a galerie napříč Českou republikou.

Přijďte tento svátek oslavit společně s muzejníky!

Národní zahájení festivalu se uskutečnil v pátek 15. května 2020 v Českých Budějovicích
Pražská muzejní noc = v sobotu 13. června 2020
Brněnská muzejní noc = v sobotu 16. května 2020
 
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 2. 2020