Muzeum roku 2023

Hlasujte pro svoje oblíbené muzeum! Soutěž Muzeum roku je zpět v novém hávu, tentokrát na stránkách Kudy z nudy.
Navštívili jste v posledních letech poutavou výstavu nebo expozici? Byli jste nadšení z úrovně služeb a vstřícného přístupu personálu? Budete se na místo rádi vracet a doporučujete ho svým přátelům? Stačí být zaregistrovaný na webu Kudy z nudy a udělit dané instituci hodnocení v soutěži Muzeum roku. Dejte svůj hlas muzeu nebo muzeím, která vás chytla za srdce.
Tři vylosovaní výherci získají vstup zdarma do více než 300 muzeí a galerií po celé ČR! Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., jim totiž na jeden rok propůjčí průkaz svého člena, který je bude opravňovat k návštěvě všech jejích 314 členských institucí (vč. poboček). Hlasování probíhá od 25. května 2023 do 31. března 2024.
 

Do konce soutěže zbývá 0 dnů!

Muzea na mapě

Prohlédněte si kde se nachází jednotlivá muzea.

Články o muzeích v ČR

Asociace muzeí a galerií v České republice

Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s. (AMG), je největším profesním svazem sbírkotvorných institucí a osob činných v oboru muzejnictví v České republice. Od svého založení v roce 1990 působí jako reprezentant muzeí a galerií a hájí jejich společné zájmy a práva v duchu principů stanovených Etickým kodexem Meziná­rodní rady muzeí ICOM. 

Zaměřuje se zejména na propagaci a popularizaci činnosti muzejních organizací, tvorbu koncepcí a významných oborových projektů, pořádání konferencí a seminářů, ediční činnost a vzdělávání pracovníků muzeí a galerií.


Podmínky soutěže Muzeum roku

Soutěž Muzeum roku je vyhlašována Asociací muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci s Českou centrálou cestovního ruchu – agenturou CzechTourism na portálu Kudyznudy.cz jako součást mediální kampaně Národní soutěže muzeí Gloria musaealis. Jejím cílem je propagovat obor muzejnictví i činnost jednotlivých muzejních institucí mezi širokou veřejností a zároveň získat informace o hodnocení práce muzeí jejich návštěvníky. Muzea tak mohou získat nejen odborně uznávanou Cenu Gloria musaealis, ale i ocenění od široké veřejnosti – označení Muzeum roku. Soutěž se zaměřuje na hodnocení návštěvníků. Jak se jim v daném muzeu líbilo, zda by jej doporučili ostatním jako svoji oblíbenou instituci, do které se rádi vracejí. Podrobné podmínky soutěže.

Prozkoumejte články na podobná témata