Úvod > Kalendář akcí > Smetanovské dny v Plzni 2019

Smetanovské dny v Plzni 2019

Kdy 28. únor 2019 - 28. březen 2019 Festivaly
Hudební festival s více než třicetiletou tradicí je významnou kulturní událostí města Plzně i celého Plzeňského kraje. Cílem projektu je prezentace hudebního umění především klasicko-romantického repertoáru a jeho kvalitní prezentace veřejnosti.

Těšit se můžete na pestrou nabídku nejen vážné hudby, ale také řadu doprovodných akcí. Festivalový program zahájí ve čtvrtek 28. února koncert vynikající americké sopranistky Sophie Burgos v doprovodu Plzeňské filharmonie. Nebude chybět také pietní akt u pomníku Bedřicha Smetany, který připomene 195. výročí jeho narození i léta strávená právě v Plzni.

Letošní ročník Smetanovských dnů nabídne pestrý například vystoupení harfenistky Jany Bouškové, violoncellistky Michaely Fukačové či pianisty Mariána Lapšanského. Hudebně příjemné zážitky slibují také vystoupení souboru Musica Bohemica, legendárního Českého noneta anebo originálního multiinstrumentalisty Jiřího Stivína. Obdivovatelé komorních těles by si neměli nechat ujít Wihanovo kvarteto a Prague Radio Trio. Nevšední zážitek přinese také kombinace varhan a bicích nástrojů v díle Karla Erbena v podání Ireny Chřibkové a Martina Opršála.

Program doplní v sobotu 2. března tradiční masopustní vystoupení plzeňského folklorního souboru Mladina. Rozloučit se zimou a užít si masopustní veselici můžete od 16 hodin U Branky. Doprovodné výstavy, reflektující motto letošního očníku Smetanovských dnů „Zrození lidu v české kultuře 19. století“ budou k vidění v Západočeském muzeu, Západočeské galerii a Studijní a vědecké knihovně.

Mezinárodní festival nejen vážné hudby patří k nejvýznamnějším kulturním událostem města Plzně. Plzeňská filharmonie zve významné osobnosti zahraniční i domácí umělecké scény. Organizátoři pro letošní ročník připravili pestrý program, ve kterém nechybí hvězdní sólisté. V Plzni tak v průběhu února a března vystoupí například sopranistka Sophia Burgos nebo harfistka Jana Boušková v doprovodu Plzeňské filharmonie.

Stejně jako v předchozích letech i letos přináší festival Smetanovské dny pestrý a různorodý program, okamžiky smíchu a veselí, ale i vážnost a ponaučení. Doufáme, že přijmete naši nabídku se zájmem a radostí a že v ní každý z vás najde to, co je jeho srdci nejbližší.

Celý popis
Naposledy změněno: 14. 2. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a pivovar Beer Factory v Plzni

Restaurace a pivovar Beer Factory v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Pension v Solní v Plzni

Pension v Solní v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Univerzitní kavárna Družba v Plzni

Univerzitní kavárna Družba v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les
Restaurace U Salzmannů v Plzni

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Plzeň, Plzeňsko a Český les